צפו: כיוון אקדח לראשו של המנהיג בשידור חי

דרמה בבולגריה: גבר כיוון אקדח לראשו של מנהיג מפלגה בכינוס בחירות בבירה סופיה - ולחץ על ההדק בשידור חי, לעיני הצופים באולם ובבית. כדור לא נפלט, אבל במקום החלה מהומה גדולה

ניסיון רצח מול המצלמות: גבר שהתפרץ לבמה במהלך נאום של ראש המפלגה לזכויות הטורקים בבולגריה, כיוון אקדח לראשו ולחץ על ההדק מול הצופים ההמומים באולם ובבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש המפלגה להבטחת זכויות המיעוט הטורקי בבולגריה עלה לנאום שגרתי במהלך כינוס של מפלגתו באולם כנסים בבירה סופיה, אלא שהוא לא ציפה לתרחיש הבלהות שחזו בו הצופים באולם - ובבית. אדם שישב בקהל התפרץ לבמה - וכיוון אקדח לראשו בשידור חי, מול הצופים הנדהמים ומצלמות הטלוויזיה.

הגבר, שהתפרץ במהירות לבמה, כיוון אקדח לראשו של ראש המפלגה ולחץ על ההדק, אולם כדור לא נפלט. בעוד הוא מנסה להבין מה השתבש, יו"ר המפלגה ניסה להכותו, השתטח והתגלגל על הרצפה על מנת להגן על עצמו והמאבטחים מיהרו להסתער על מי שעד לפני רגע ניסה להתנקש בחייו.

המהומה בבולגריה (חדשות 2)
מהומה גדולה התחוללה באולם, כאשר חברי מפלגה נוספים וצופים רבים מהקהל מיהרו להסתער על המתנקש והחלו לבעוט בו ולחבוט בו עם תיקים, קלסרים וכל הבא ליד. הגבר ניסה לברוח, אולם ההמונים השתלטו עליו והוא נעצר. בשלב זה עדיין לא ברור מה המניע שעמד מאחורי ניסיון ההתנקשות, אולם מהמשטרה המקומית נמסר שגבר נוסף שישב בקהל נתפס ונעצר כשברשותו שני סכינים.

המפלגה להבטחת זכויות הטורקים בבולגריה פועלת על נהת לדאוג לרווחתם של טורקים ומוסלמים רבים החיים בבולגריה ומהווים כ-12% מאוכלוסייתה. ייתכן כי הרקע לתקיפה הוא לאומני ונועד למנוע את התחזקותה של המפלגה המסולמית במדינה האירופאית הנוצרית.