יד שנייה מגיבור על: הבאטמוביל המקורי משנות ה-60 למכירה פומבית

אם יש לכם כמה מיליוני דולרים בחשבון, ואם גם החניה פנויה מתחת לבית, אתם מוזמנים לנסות לרכוש את ה"באטמוביל" – הרכב המיתולוגי של גיבור העל באטמן. המחיר ההתחלתי במכירה הפומבית: חמישה מיליון דולרים בלבד. "בניית הרכב עלתה לי 15 אלף דולר", סיפר הבעלים, "בהחלט השקעה משתלמת"

5 מיליון דולרים והוא שלכם. הבאטמוביל המק (רויטרס)

הרכב ששימש את איש העטלף "המקורי" בסדרת הטלוויזיה משנות ה-60, הוצע למכירה פומבית בסוף השבוע באריזונה, והמחיר ההתחלתי למי שמתעניין - חמישה מיליון דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אז מה מקבלים בתמורה לכסף? ובכן, הבאטמוביל המיתולוגי מצויד בגג ממוגן ירי - מה נחשב אולי לפריט הזכור ביותר מסדרת הטלוויזיה ששודרה לפני כחמישים שנה. במקור מדובר ברכב מסוג Lincoln Futura, ששודרג על ידי בעל הרכב ג'ורג' באריס, ועוצב על ידו במיוחד לסדרת הטלוויזיה. "הסבת ה'לינקולן' ל'באטמוביל' ארכה 15 ימים, ועלתה לי 15 אלף דולרים", סיפר באריס והוסיף בקריצה -  "זאת בהחלט היתה השקעה משתלמת".

מנכ"ל בית המכירות הפומביות באריזונה, קרייג ג'קסון, אמר כי הוא מצפה למכור את המכונית במהרה ולשבור שיא עצמי חדש. המכירה היקרה ביותר שהייתה לו בהיסטוריה הכניסה לעסק 108 מיליון דולרים. "נראה שיש לנו סיכוי טוב להצליח", הסביר. "זה הדבר האמיתי".