בארה"ב חלוקים: האם לפעול במאלי?

העיתון "לוס אנג'לס טיימס" דיווח הלילה כי בין הבית הלבן לפנטגון התגלעה מחלוקת בנוגע לאיום שנשקף מהקיצוניים האסלאמיסטים במדינה שבמערב אפריקה. בפנטגון דורשים התערבות צבאית, אך בבית הלבן לא ממהרים לפעול, וטוענים כי "לא נשקף איום ממשי לארצות הברית"

מחלוקת קשה בין משרד ההגנה האמריקני לבית הלבן בנוגע לנעשה במערב אפריקה: העיתון "לוס אנג'לס טיימס" דיווח הלילה כי בכירי הפנטגון דורשים תגובה אמריקנית לנעשה במאלי, בניגוד לגורמים ביטחוניים בבית הלבן, הטוענים כי אין איום ממשי על ארצות הברית שדורש התערבות צבאית שכזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימות המתרחב בין צבא צרפת לכוחות האסלאמיסטים במאלי גרם למחלוקת בין הבית הלבן לפנטגון, בנוגע לשאלת הסכנות הגלומות בהתערבות בנעשה במדינה המערב-אפריקנית ופעילות צבאית נגד קבוצות מילטנטיות אסלאמיות, הקשורות לארגון אל-קעידה.

כעת, נע הוויכוח בין הצדדים על נושא הסכנה הנשקפת לאינטרסים של ארצות הברית, והאם היא מספיקה כדי להצדיק תגובה צבאית אמריקנית. מחד, הזהירו בכירים בפנטגון כי ללא פעולה אמריקנית אגרסיבית, עלולה מאלי להפוך למקלט עבור קיצונים, בדומה לאפגניסטן לפני מתקפת הטרור על מגדלי התאומים ב-11 בספטמבר, 2001. מנגד, טוענים בממשל אובמה כי לפי שעה לא נשקפת סכנה לארצות הברית ולאינטרסים שלה.

"אף אחד אינו מפקפק באיום שמציבים גורמי אל-קעידה במאלי", אמר אחד מבכירי הממשל לעיתון, והוסיף: "השאלה שכולנו צריכים לשאול היא איזה איום הם מהווים עבור ארצות הברית? התשובה היא שהם לא מהווים איום שכזה". ואילו גורם רשמי אחר בבית הלבן, אמר כי  לזרועות המודיעין קשה להבחין בין ארגון כזה לאחר. "לאל-קעידה ובעליה בריתה ישנם פושעים ומבריחים אופורטוניסטיים", אמר.