"לא מגיע לי עונש מוות"

בחלקו השני של הראיון לאופרה וינפרי, מספר לאנס ארמסטרונג על ההרחקה מהספורט התחרותי ואומר כי זה גרוע מבחינתו מעונש מוות. שנשאל מתי החליט לספר את הסוד, אמר כי לאחר שבנו הגן עליו ואמר כי מה שנאמר עליו זה שקר – אז הוא הבין שהוא צריך לספר את האמת לעולם

ארמסטונג בראיון הלילה (OWN)

לאנס ארמסטרונג אומר כי העונש שקיבל בעקבות השימוש בסמים - הרחקה מתחרויות באופן מוחלט - יותר גרוע מעונש מוות מבחינתו. בחלקו השני של הראיון לאופרה וינפרי אמר ארמסטרונג כי הוא מקווה שהאיסור שהוטל עליו להתחרות יוסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון ששודר במהלך הלילה ארמסטרונג הודה כי מגיע לו עונש על השנים בהם הוא השתמש בסמים אסורים ושיקר על כך. אבל, הוא אמר שהעונש שניתן לו על ידי הרשות האמריקנית למלחמה בסמים היה קשה יותר ממה שניתן לספורטאים אחרים שהודו בשימוש בסמים, וגם כי ניתנו הקלות לספורטאים אחרים שהעידו נגדו.

"אני לא אומר שזה לא הוגן, אני אומר שהעונש שלי שונה", סיפר לאופרה וינפרי. "מגיע לי להיענש, אבל לא מגיע לי עונש מוות". בראיון הזה ארמסטרונג נראה נרגש יותר מבראיון הראשון, וכשדיבר על משפחתו ועל עזיבתו את עמותת "livestrong" שהקים ניכרה בו סערת רגשות.

צפו בחלקו הראשון של הראיון עם לאנס ארמסטרונג

ארמסטונג בראיון הלילה (OWN)
ארמסטרונג, בן 41, אמר כי אין לו כוונה לחזור ולהתמודד בתחרויות אופניים אבל הוא רוצה להתחרות באירועים כמו המרתון של שיקגו, אחד מאירועי הספורט שנאסר עליו להשתתף בהם. "ברור לי שאני הבאתי על עצמי את העונש הזה. אני מאוד רוצה לרוץ במרתון שיקגו שאהיה בן 50, אני רוצה אבל אסור לי", אמר.

ארמסטרונג סיפר כי הרגע הקשה לו ביותר היה לספר לילדיו כי מה שנאמר עליו נכון. "הבן שלי יצא והגן עלי בכל מקום ואמר שמה שאומרים עלי לא נכון. בשלב הזה הבנתי שאני חייב לספר לו", אמר על בנו לוק בן ה-13. הוא גם סיפר על התהליך בו הוא הודח מהעמותה למלחמה בסרטן שהקים: "יום אחד התקשר אלי מנהל העמותה, ואמר לי שכדאי שאני אזוז הצידה. לא יכולתי לסרב לו, והרגשתי נורא".