קלינטון: לא ידוע כמה אמריקנים נותרו בשבי

בסיומו של היום השלישי למשבר שדה הגז באמנס שבאלג'יריה, לא ברור כמה חטופים עוד נותרו בידי השובים, פעילי אל-קעידה, וכעת מודה בכך גם מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון. במסיבת עיתונאים שכינסה, במהלך ביקור ביפן, קלינטון קראה לאלג'יראים "לשמור על חיי החטופים", כלשונה, ושלחה תנחומים למשפחות ההרוגים

לא ידוע מה עלה בגורל החטופים האמריקנים. (AP)

המתקפה בשדה הגז באלג'יריה: מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון מפצירה בשלטונות באלג'יריה לנקוט בכל פעולה אפשרית על מנת להגן על חיי החטופים במהלך ניסיונות החילוץ שלהם משדה הגז, שנראה שטרם הסתיימו. קלינטון סיפרה במסיבת עיתונאים כי שוחחה בטלפון עם ראש ממשלת אלג'יריה עבד אל-מליק סלאל, ובקשה ממנו לדאוג לשלומם של בני הערובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת העיתונאים, במהלך ביקורה ביפן, הודתה קלינטון כי הממשל האמריקני לא יודע לנקוב במספר עדכני של חטופים אמריקנים שעדיין נמצאים בידי שוביהם. "ארה"ב שולחת תנחומיה למשפחות שאיבדו את יקיריהם במתקפה הברוטאלית הזו", אמרה מזכירת המדינה, והצהירה כי ארה"ב "תפקח בערנות מוגברת על אלה שעדיין נתונים בסכנה".

קלינטון הוסיפה כינתה את הפעולה "אירוע טרור ברוטאלי", והודיעה כי וושינגטון ואלג'יר יפעלו לחיזוק קשרי הפעולה שלהם בנושא לוחמה בטרור. מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של אלג'יריה, APS, כי לא ידוע מה עלה בגורלם של 60 מבני הערובה שעדיין מוחזקים בשדה הגז, שלושה ימים אחרי שהשתלטו עליו מחבלי ארגון אל קעידה. בניסיונות החילוץ שמקיים הצבא המקומי בימים האחרונים, נהרגו עד כה לפחות 50 בני אדם, ועדיין לא ידוע מה מצבם של עשרות מהחטופים.

תחנת טלוויזיה מקומית דיווחה בשעות הצהריים על ניסיון נוסף של צבא אלג'יריה לשחרר את בני הערובה שעדיין נותרו במתחם, חלקם אזרחים מערביים. לפי שעה עדיין לא ברור מה עלה בגורלם. דובר ארגון אל-קאעידה, שלקח על עצמו את האחריות לחטיפה, הזהיר היום מפני פעולות נוספות נגד אזרחים זרים. מוקדם יותר דווח כי מספר בני הערובה ששוחררו משדה הגז עומד עד כה על 650, כשמתוכם 573 אזרחים אלג'יראים.

מוקדם יותר פרסמה סוכנות הידיעות רויטרס כי החוטפים הציעו לשלטונות באלג'יריה הצעה שלפיה ישוחררו בני הערובה המוחזקים במקום - בתמורה לשחרורם של שני אסירים אסלאמיים המוחזקים בבתי הכלא בארצות הברית, וביניהם מתכנן הפיגוע הראשון במגדלי התאומים שאירע בשנת 1993, עומר עבד אל-רחמן, המכונה גם "השייח העיוור".