צרפת: החשש מפצצה ברכבת התחתית הוסר

בתום בדיקות בטחוניות וסריקות ברכבת התחתית בליון חודשה פעילות הקווים, זמן קצר לאחר שכלי תקשורת במדינה דיווחו על פינויין של כל התחנות בשל שיחת טלפון אנונימית שהתריעה מפני פצצה שהוטמנה לכאורה במקום

רכבת תחתית. ארכיון (חדשות 2)

החשש מניסיון פיגוע ברכבת התחתית בליון שבצרפת הוסר - זאת בתום בדיקות וסריקות בטחוניות האזור שהפריכו את הדיווח על הטמנת פצצה במקום. זמן קצר לפני כן פינו כוחות הביטחון המקומיים את כל תחנות הרכבת בעיר בשל התראה על הנחת מטען נפץ על המסילה. המשטרה המקומית החלה בחקירת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, סמוך לשעה 15:45 (שעון ישראל), פונו כל קווי הרכבת התחתית בליון שמזרח צרפת, לאחר איום על פצצה שהתקבל בשיחת טלפון אנונימית למוקדי המשטרה בעיר. גורמים שונים העריכו כי מדובר בפעולת נקם על רקע מעורבות הצבא הצרפתי במלחמת האזרחים במאלי.

בשבוע שעבר החלה צרפת במבצע צבאי במאלי, שחלקה הצפוני הוא קולוניה צרפתית לשעבר במערב אפריקה, הנשלט בשנה האחרונה בידי גורמים אסלאמיים קיצוניים. בימים האחרונים, סיפקה צרפת סיוע לכוחות הצבא של מאלי ותקפה מהאוויר, מהלך המהווה עליית מדרגה משמעותית בהתערבות הצרפתית בנעשה במדינה.

בתגובה, נשבעו ארגונים המזוהים עם אל קעידה דוגמת ה"ג'יהאד האיסלאמי של המגרב" ואחרים, לנקום בצרפת בשטחה על הפעולות של הצבא הצרפתי במדינה.