פעילי הטרור באלג'יריה: "מתוכננים פיגועים נוספים"

המחבלים שמחזיקים בבני ערובה בשדה גז העבירו מסר מאיים לשלטונות שלפיו, ההשתלטות על שדה הגז מהווה רק חוליה ראשונה בשרשרת פיגועים שנערכו לביצועם. לפחות 22 אזרחים מערביים עודם נחשבים נעדרים

שדה הגז באלג'יריה (רויטרס)

צבא אלג'יריה ממשיך במבצע נגד פעילי הטרור המחזיקים בבני ערובה מערביים, כשבמקביל הודיע בצהריים דובר הארגון כי מדובר בחוליה ראשונה בשרשרת פיגועים שתכננו אנשיו. גורם רשמי באלג'יר מסר כי חלק מהמחבלים עודם מתבצרים בשדה הגז והבהיר כי בניגוד לדיווחים קודמים - טרם הושלמה ההשתלטות על המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי הקבוצה, שבראשה עומד פעיל אל-קעידה לשעבר, העבירה מסר מאיים לרשויות המדינה שלפיו על כוחות הביטחון להתרחק ממתחמים של חברות זרות הפועלות בה.

על רקע הדברים הודיעו בפריז כי הצליחו ליצור קשר עם שני אזרחים צרפתיים שחמקו ממחזקיהם בשדה הגז. משניים אחרים טרם התקבל אות חיים ומצבם אינו ברור - והם מצטרפים ללפחות 22 בני אדם שמוגדרים נעדרים על-ידי הרשויות באלג'יריה. מבין קבוצה זו, 14 הם בעלי אזרחות יפנית והיתר - נורווגים.

הפשיטה שערך צבא אלג'יריה על שדה הגז, בניסיון לחלץ ממנו את בני הערובה, נמשך עד לשעות הקטנות של הלילה. כ-40 אזרחים זרים ועשרות מקומיים הוחזקו במתחם שבבעלות חברת "בריטיש פטרוליום" הבריטית.

סטיבן מקפאול, אזרח אירי שחולץ, שוחח מיד עם בני משפחתו. אמו סיפרה לסוכנויות הידיעות: "קשה לתאר עד כמה אני מאושרת. התקשיתי להאמין שאזכה לבשורה משמחת כל כך". בנו הוסיף: "השעות שחלפו עד לקבלת אות החיים היו קשותב יותר. איני יכול כבר לחכות לראותו".