ראש סוכנות הביון הבריטית: פיגוע "רב נפגעים" צפוי באירופה

ראש ה-MI5 הזהיר כי קבוצות איסלאמיסטיות, בהן דאע"ש ואל-קאעידה, מתכננות פיגוע עוצמתי במערב – כזה שיהיה קשה מאוד למנוע: "אנחנו עושים כמיטב יכולתנו, אבל ברור לנו שלא נצליח לבלום את כל ניסיונות הטרור"

לונדון, ארכיון (AP)

מתקפת הטרור הקטלנית בצרפת משפיעה גם על מדינות נוספות: ראש סוכנות הביון הבריטית, ה-MI5, הזהיר כי אל-קאעידה, דאע"ש וקבוצות איסלאמיסטיות נוספות מתכננות פיגוע "רב נפגעים" בממלכה ובמקומות נוספים באירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה כמעט בלתי נמנע שבמוקדם או במאוחר תתרחש בבריטניה מתקפת טרור שלא נצליח למנוע", אמר אנדרו פרקר, ראש סוכנות הביון בהצהרה פומבית נדירה. "אנחנו עושים כמיטב יכולתנו, אבל גם לנו ברור - אל לנו לקוות שנצליח למנוע הכל".

פרקר התייחס באופן ספציפי לארגון המדינה האסלאמית ואמר כי הם מנסים לפגע בבריטניה ובמדינות נוספות במערב תוך הפעלת תושבים מקומיים: "באמצעות שטיפות מוח הם מנסים לעורר אינדיבידואלים במדינה להוציא לפועל מתקפות אלימות".

ראש הסוכנות הזהיר כי ארגוני הטרור עשויים לפעול גם בדרכים מאורגנות יותר כמו לפוצץ מטען רב עוצמה, להשתלט על מטוס או לבצע פיגוע ירי המוני בדומה לזה שהרחש במומביי ב-2008. פרקר הוסיף ואמר כי הסכנה העיקרית היא מצד קבוצות קיצוניות בסוריה ובעירק.

העומד בראש ה-MI5 התייחס למתקפת הטרור בצרפת שלשום, בה נרצחו 12 בני אדם, ואמר כי "מדובר בתזכורת נוראית בדבר כוונותיהם של מי שמבקשים לפגוע בנו. רמת האיום על בריטניה זינקה ואנחנו לא יכולים לערוב לכך שנצליח לבלום את כל האיומים".