משבר בני הערובה: "החוטפים שחררו 150 אלג'יראים"

הטרוריסטים שהשתלטו על שדה הגז באלג'יריה וחטפו כ-40 בני ערובה מערביים הרגו על פי הדיווחים שלושה בני אדם ולטענתם, הדפו הלילה ניסיון מתקפה של הצבא. שרי החוץ של האיחוד האירופי יתכנסו היום לדיון חירום בנושא ושר החוץ הבריטי הייג אמר: "אנו פועלים להביא לסיום המשבר"

הדרמה באלג'יריה נמשכת: יותר מ-40 אזרחים מארצות הברית, בריטניה, נורבגיה צרפת ויפן עדיין מוחזקים בשדה גז, המרוחק כ-1,000 קילומטרים מהבירה אלג'יר. עד כה ידוע על שלושה בני אדם שנהרגו - בהם בריטי, צרפתי ואלג'יראי. רשת "אל-ערביה" דיווחה הבוקר כי החוטפים שחררו כ-150 בני הערובה האלג'יראים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשלות בריטניה וצרפת קיימו הלילה דיוני חירום בעקבות המשבר והיום יערכו כינוסי חירום גם ממשלת יפן ושרי החוץ של האיחוד האירופי וידונו בדרכי התגובה. החוטפים טוענים כי הצליחו לבלום הלילה מתקפה של הצבא האלג'יראי.

שר החוץ הבריטי וויליאם הייג גינה בחריפות את המתרחש במדינה הצפון-אפריקנית. "אין תירוץ לדבר שכזה", אמר. "מדובר ברצח בדם קר של אנשים תמימים". הייג הדגיש כי "אנו מנהלים מגעים עם הממשלה באלג'יריה כדי לעשות הכל על מנת להביא לסיום האירוע". צוות השתלטות של לוחמים בריטים נשלח לאלג'יריה כדי לסייע לכוחות המקומיים שצרים על שדה הגז בו מוחזקים בני הערובה.

יפן: "מעשה בלתי נסלח"

מנהיג הטרוריסטים, בכיר אל קאעידה (סקיי)

מזכיר הממשלה היפני, יושיהידה סוגה, אמר היום במהלך ביקור בהאנוי, בירת וייטנאם: "אנו מודאגים מאוד, מדובר באירוע שנמצא בראש סדר העדיפויות של הממשלה היפנית, ואנו מנהלים מגעים עם כל המדינות הנוגעות בדבר. מדובר במעשה בלתי נסלח".

גם שר הפנים האלג'יראי, דאהו אולד קאבליה, סיפר אמש לכתבים זרים כי "החוטפים ניסו לעזוב את ארצו ולחצות את הגבול למאלי, אך כוחות הצבא, שכיתרו את שדה הגז הממוקם בדרום המדינה, מנעו זאת מהם".

כוחות צרפתים במאלי (רויטרס)

החמושים, המשתייכים לארגון הטרור אל-קעידה, טוענים כי הצליחו להדוף את הצבא ודורשים כי צרפת תפסיק את הלחימה שהיא מנהלת נגד המורדים האסלאמיסטים במאלי, שבמערב אפריקה. היום צפויים שרי החוץ של האיחוד האירופי להתכנס בבריסל שבבלגיה לדיון בהמשך המעורבות הצבאית במאלי, שהובילה לחטיפת האזרחים באלג'יריה.