דרמה באלג'יריה: נכשל ניסיון חילוץ בני הערובה המערביים

צבא אלג'יריה ניסה לחדור לשדה הגז בו מוחזקים 41 בני ערובה אמריקנים, בריטים וצרפתים, אך נהדף באש החוטפים, אנשי אל קאעידה. ברשות החוטפים טילי נ"מ ומרגמות, וקיים חשש להתלקחות גז במהלך ניסיונות החילוץ

דרמה של ממש מתרחשת בשעות האחרונות באלג'יריה: מדיווחים של מקורות בשטח עולה שאנשי אל קאעידה, שמחזיקים ב-41 בני ערובה מערביים, הצליחו לסכל מתקפה של צבא אלג'יריה שמכתר את שדה הגז באמאנס של חברת הנפט הבריטית בי-פי - שהפך לכלאם של בני הערובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווחים, החוטפים החמושים ניהלו חילופי אש עם חיילי צבא אלג'יריה, שבשל האש הכבדה נאלצו לסגת. חברי ארגון הטרור שנלחמים בצבא הפעילו נשק כבד משולב בנשק קל - בין השאר ברשותם מרגמות וטילי נ"מ.

המלחמה של צרפת במאלי גלשה לגבול אלג'יריה מוקדם יותר היום, אז נודע כי 41 אזרחים אמריקנים, בריטים וצרפתים נלקחו כבני ערובה. הפעולה הזו וגוררת למעשה גם את בריטניה וארצות הברית למאבק בצפון מרכז אפריקה. מה שמקשה על החיילים האלג'יראים לפעול הוא החשש שמהתלקחות אש בשדה הגז הנפיץ בו מוחזיקים החטופים.

מוקדם יותר פרסמו החוטפים אולטימטום למדינות המערב, לפיו החטופים ישוחררו רק אם צרפת תיסוג מיד ממאלי ותסיים את המלחמה שהיא מנהלת שם. הכוחות הצרפתים, שהחלו לפעול במקום בעקבות החלטתו של נשיא הרפובליקה פרנסואה הולנד, מנסים לחצוץ בין המורדים האיסלמיסטים, חמושי אל קאעידה בצפון המדינה, לבין שאר התושבים בדרום במדינה.

בעקבות האירועים התכנסו לישיבות חירום הקבינט הצרפתי, הבריטי וזה של אובמה בבית הלבן, שנאלץ גם הוא להידרש לעניין כיוון שבין החטופים שבעה אזרחים אמריקנים.