חמושי אלקעידה מחזיקים ב-41 בני ערובה

מה שהחל במערכה הצרפתית במאלי נגד המורדים האיסלמיסטים בצפון המדינה, גורר מעורבות של כלל העולם המערבי: חמושים המזוהים עם אלקעידה חטפו 41 אזרחים אמריקנים, בריטים וצרפתים ששהו בשדה גז בגבול עם אלג'יריה הסמוכה. הארגון פרסם אולטימטום, ודרש מהצרפתים לסגת מיד מן המדינה

המלחמה של צרפת במאלי גולשת גם לגבול אלג'יריה: 41 אזרחים אמריקנים, בריטים וצרפתים נלקחו כבני ערובה על ידי אנשי אל קאעידה, כך מאשרים היום גם בצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

זה קורה בגבול בין מאלי לבין אלג'יריה, בשדה הגז באמאנס של חברת הנפט הבריטית בי-פי, וגורר למעשה גם את בריטניה וארצות הברית למאבק בצפון מרכז אפריקה.

מתקן הגז באלג'יריה (איי-פי)
החוטפים פרסמו הערב אולטימטום למדינות המערב, לפיו החטופים ישוחררו רק אם צרפת תיסוג מיד מהמערכה שהיא מנהלת במאלי. הכוחות הצרפתים, שהחלו לפעול במקום בעקבות החלטתו של נשיא הרפובליקה פרנסואה הולנד, מנסים לחצוץ בין המורדים האיסלמיסטים, חמושי אל קעאידה בצפון המדינה, לבין שאר התושבים בדרום.

הערב מתקיימים ישיבות חירום בקבינט הצרפתי, הבריטי ובזה של אובמה בבית הלבן, שנאלץ גם הוא להידרש לעניין כיוון שבין החטופים שבעה אזרחים אמריקנים. כוחות אל קאעידה מכותרים אמנם על ידי חיילים אלג'יראים, אך אלה חוששים לפעול בשל שדה הגז הנפיץ בו מוחזיקים החטופים.