אפקט סנדי הוק: ארה"ב תפקח על הנשק

הפיקוח על מכירה ונשיאת נשק נמשך כבר שנים בארצות הברית, אבל נראה שהטבח האכזרי של ילדי בית הספר סנדי הוק בקונטיקט הצליח לעורר דיון ציבורי, שמוביל כעת גם להתערבות הממשל: הנשיא אובמה הציג את תוכניתו להגבלת מכירת נשק. בין הצעדים: בדיקת רקע לכל מי שיבקש לקנות נשק

"אבטחת ילדינו לא צריכה להיות שנויה במחלו (AP)

הנשיא ברק אובמה קרא הצהיר הערב על יישום אמצעים הכוללים בדיקת רקע לכל אדם שיתעניין ברכישת נשק, איסור מכירת נשקים ותחמושת המסוגלים לאחסן יותר מעשרה כדורים וחוק פדרלי שיגביל גם הוא תנאי המכירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הפחתת האלימות והשימוש בנשק הוא אמנם אתגר מסובך, אבל אבטחת ילדינו לא צריכה להיות נושא שנוי במחלוקת", אמר אובמה במסיבת העיתונאים שקיים. באירוע הצטרפו אליו גם סגנו, ג'ו ביידן וכמה מהילדים שכתבו לאובמה בנושא לאחר הטבח בבית הספר היסודי סנדי הוק בניוטאון קונטיקט, בו נרצחו 26 בני אדם, מהם עשרים תלמידי כיתה א'.

עלות הצעדים עליהם הכריז אובמה צפויה להסתכם בכ-500 מיליון דולר. מעברם עוד תלוי גם בנציגים הרפובליקנים בקונגרס שמתנגדים להם עקרונית בתוקף, אבל סקרים אחרונים שנערכו בחודש האחרון מצביעים על עלייה משמעותית בתמיכה הציבורית בארצות הברית בעניין.

עוד במסגרת הצעדים עליהם הכריז הנשיא האמריקני - חידוש המחקר בנושא אלימות ונשק ודרכי מניעה, וכן בדיקה של הקשר בין סרטים ומשחקי מחשב אלימים לבין האלימות הגואה ברחובות.