פתרון למצוקת הדיור: מושבה במאדים

אם מצוקת הדיור לוחצת ודירה נראית כמו חלום רחוק, ייתכן שהידיעה הזו עשויה לעודד אתכם: חברה הולנדית החלה לגייס משאבים, תרומות וגם מתנדבים להקמת המושבה האנושית הראשונה בחלל. דרישות התפקיד? לא הרבה. לא תצטרכו להיות טייסים או מדענים - רק להיות בוגרים, בריאים ובעלי יכולת תפקוד תחת לחץ

כשמצוקת הדיור רק מחריפה, והמיקומים המבוקשים הופכים צפופים מתמיד, אולי הפתרון נמצא דווקא במאדים? האם מדובר בדמיון פרוע, או באפשרות אמיתית?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חברה הולנדית בשם מארס וואן מחפשת בימים אלה ארבעה מועמדים לטיסה בכיוון אחד, לכוכב הלכת הקרוב אלינו. טיסה ללא מועד חזרה. המטרה: להקים את המושבה האנושית הראשונה במאדים. על פי קריטריונים שהפיצה החברה, אין צורך בנסיון כטייסים מהוללים, ולא צריך גם להיות מדענים דגולים. אם אתם בוגרים, עם מצב בריאותי תקין ומסוגלים לתפקד תחת לחץ - נראה שגם אתם תוכלו להגיש מועמדות.

אפשר לקרוא לזה תכנית ריאליטי ברוח התקופה: התהליך כולו יתועד במצלמות, מבחירת המועמדים ועד הנחיתה. האסטרונאטים יעברו הכשרה במשך שנים למשימה הנחשקת. מ-2016 מתכננת החברה להטיס ציוד למקום, ב-2020 יחידות הדיור כבר יתמקמו לקראת הקמת המושבה החדשה, ובספטמבר 2022 יטוסו המתיישבים החדשים לחלל. אם הכל יילך כשורה, יצטרפו בכל שנתיים קבוצות נוספות של מתיישבים, שישקיפו על כדור הארץ מרחוק.

ולשאלת השאלות - מאיפה הכסף? ההון ההתחלתי שדרוש למארס וואן הוא שישה מיליארד דולר. לדבריהם, חברות בתחום החלל מכל העולם כבר הביעו עניין בפרויקט, וכמובן בחשיפה התקשורתית שתתלווה אליו. החברה עצמה הוקמה ללא מטרת רווח, מה שעשוי לגייס אמונה במטרותיה, אבל מכאן ועד מושבה במאדים - הדרך עדיין רחוקה מאוד.