הסועדים זועמים: בשר סוס התגלה בהמבורגרים בבריטניה

בממלכה סוערות הרוחות אחרי שרבים מנתיניה נחרדו לגלות שקציצות שרכשו הורכבו גם מ"בשר לא חוקי", כפי שהגדיר זאת היצרן. בשכנה אירלנד, שבה ממוקם בית החרושת שייצר את המזון, פתחו בחקירה והביעו התנצלות

לא מעט בריטים ואירים רכשו את ההמבורגר ששיווקה רשת "טסקו" בסניפיה, עובדה שיכולה להסביר את ממדי הבהלה והקבס שאחזה בצרכנים אחרי שגילו שהקציצות שאכלו הכילו לא פחות מאשר 30% בשר סוס. כל המוצרים החשודים הוסרו מהמדפים, ובאירלנד - שבתחומיה ממוקם המפעל לייצור המזון - פתחו בחקירת הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בהצהרה בנושא שערך לעיתונאים הפנה שר החקלאות של אירלנד, סימון קובניי, את האצבע המאשימה לעבר בית חרושת למוצרי בשר הפועל בארצו, סמוך לגבול עם צפון-אירלנד המהווה מחוז של הממלכה המאוחדת. "תקלות כאלה לחלוטין אינן מקובלות עלינו", הוא הבהיר. "מי שהיה אחראי להוספת בשר סוס לקציצה ככל הנראה נהג ברשלנות, מכיוון שדבר כזה לא אמור היה לקרות. אנו ננקוט כל אמצעי שיירש כדי להבטיח שתקלות מהסוג הזה לא יישנו".

ב"טסקו" פרסמו התנצלות פומבית בניסיון להוריד מעט את מפלס הזעם בקרב הצרכנים: "העובדה שבשר לא חוקי היה בין מרכיבי המוצרים שלנו חמורה ביותר, שכן הלקוחות שלנו הסתמכו על הידיעה שהמזון שלהם מוכן לפי התקנים המחמירים ביותר. אנו מביעים צער על עוגמת הנפש שנגרמה".