צפו: גנבה רכבת והתנגשה בבניין

עובדת ניקיון בשנות ה-20 לחייה סידרה לתושבי פרוור של בירת שוודיה השכמה יוצאת דופן: המנקה גנבה את מפתחות הרכבת, נכנסה אל הקטר ופתחה בנסיעה פראת. המסע הבלתי צפוי הסתיים כשהרכבת הגיעה לסוף המסילה, זינקה מעבר לכביש והתנגשה בבניין מגורים. למרבה המזל, לא היו נפגעים בבניין או ברכבת. הגנבת נפצעה קשה

תושבי בניין מגורים בפרוור מנומנם של בירת שוודיה התעוררו הבוקר למחזה בלתי שגרתי: רכבת נוסעים ירדה מהפסים, זינקה מעבר לרחוב והתנגשה ישירות במבנה. רק בנס לא נפגע אף אחד מיושבי הבית. הנפגעת היחידה הייתה הנהגת - פועלת ניקיון שגנבה את הרכבת ויצאה לנסיעה.

"המנקה הסיעה את הרכבת במהירות גבוהה ביותר, הגיעה לסוף המסילה ואז התרסקה אל תוך הבית", סיפר ג'ספר פטרסון, דובר מערך התחבורה הציבורית בשטוקהולם. המנקה, בשנות ה-20 לחייה, פונתה לבית החולים במצב קשה.

"שמענו רעש ממושך ואז צליל של התרסקות", העיד אחד מהדיירים בבניין הפגוע. "כרגע אני בעיקר שמח שזה נגמר ככה. זה היה עלול להיגמר גרוע בהרבה". מדיווחים שונים עולה כי עקב מהירות הנסיעה הגבוהה זינקה הרכבת מעבר לרחוב המפריד בין בתי המגורים לבין המסוף והתנגשה ישירות במרפסת ובמטבח בקומה התחתונה של בניין המגורים.

במשטרה עדיין לא יודעים בשלב זה כיצד הצליחה האישה להשיג את המפתח הנדרש להתנעה, להיכנס אל הקטר ולהפעיל את הרכבת, שהייתה למרבה המזל ריקה מנוסעים.