לאות אבל על הטבח ב"שרלי הבדו": מגדל אייפל הוחשך. צפו

צרפת מרכינה את ראשה אחרי הרצח של 12 בני אדם, בהם עיתונאים ושוטרים, במערכת המגזין הסאטירי אתמול. במגדל אייפל, סמלה של הבירה פריז - כבו הערב האורות

העם הצרפתי מרכין את ראשו ומתאבל על הירצחם של 12 עיתונאים ושוטרים במערכת המגזין הסאטירי "שרלי הבדו": מגדל אייפל, סמלה של הבירה פריז, הוחשך הערב (חמישי) לאות אבל והזדהות עם הקורבנות ומשפחותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, מתהדק המצוד אחרי הטרוריסטים החשודים בביצוע הטבח. דיווחים שהגיעו למשטרת צרפת העלו כי שני המחבלים, ממוצא אלג'יראי - שריף וסעיד קואשי - שדדו ביריות תחנת דלק כ-120 קילומטרים מצפון לפריז. לא רחוק משם ביצעו אמש כוחות של היחידה ללוחמה בטרור פשיטה ועצרו שבעה בני אדם. 

כוחות מיוחדים וגדולים של המשטרה המקומית הכריזו על "כוננות עליונה" במחוז שבו נראו השניים ועל פי הדיווחים, הם מתבצרים בבית כ-50 ק"מ צפון מזרחית לבירת צרפת כשהם חמושים.

על פי דיווח נוסף, פשטו בשעות אחר הצהריים עשרות אנשי היחידות המיוחדות של המשטרה כשהם מלווים בעשרות כלי רכב משוריינים ומסוקים על עיירות סמוכות - כחלק ממאמצי איתור החשודים. עוד קודם לכן שדדו האחים תחנת דלק, והשאירו אחריהם כלי רכב גנוב שבו נמצאו בקבוקי תבערה ודגלי ג'יהאד.

צרפת מתאבלת (טוויטר)

החשודים בביצוע הטבח. האחים קואשי

בשעות הבוקר אותרו האחים לראשונה באמצעות מצלמת מהירות בעיר אייסן בצפון מזרח המדינה. על פי הדיווחים, השניים נסעו במכונית שלוחיות הזיהוי שלה הוסתרו. על פי התקשורת המקומית השניים עצרו בתחנת הדלק, גנבו ממנה כסף ואוכל תוך שהם פותחים באש לכל עבר. עדי ראייה סיפרו כי הם היו לבושים בבגדים שחורים ומסכות סקי, כפי שנראו יממה קודם לכן בלב פריז.

לפי סוכנות הידיעות הצרפתית AFP, יחידה מיוחדת של המשטרה קיבלה דיווח כי האחים קואשי אותרו על ידי מצלמות מהירות. כמו כן דווח כי השניים נסעו ברכב, שלוחיות הזיהוי שלו הוסתרו. ככל הנראה, הם אותרו כשעצרו בתחנת דלק וגנבו אוכל ובנזין, תוך שהם פותחים באש. לפי דיווחים שונים, האחים היו לבושים עדיין בבגדים שחורים ובמסיכות סקי, וחמושים ברובי קלצ'ניקוב.

בעקבות האירועים בצרפת הודיעה בריטניה על תגבור האבטחה בגבולותיה, כולל בנמלי הים ובמחסומים שלה על אדמת צרפת. דוברו של ראש ממשלת בריטניה הבהיר כי תגבור האבטחה לא מבוסס על מודיעין ספציפי וכי אין תכנון להעלות את רמת הכוננות ברחבי המדינה.