לאנס ארמסטרונג מודה: "צרכתי סמים"

בתכניתה של אופרה ווינפרי שצולמה אמש ותשודר ביום חמישי, הודה לראשונה רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג כי אכן השתמש בסמים, כך על פי גורמים המעורים בנושא. מארמסטרונג נשללו שבעת תארי ה"טור דה-פראנס" בהם זכה לאחר שהואשם בשימוש בסמים אסורים ועד עתה הכחיש את הטענות נגדו

רוכב האופניים האגדי לאנס ארמסטרונג, שכבש את הלבבות של מאות אלפים ברחבי העולם בהישגיו הספורטיביים ובמאבקו נגד מחלת הסרטן, הודה לראשונה בשימוש בסמים במסגרת ראיון לתכניתה של אופרה ווינפרי, שצולמה אמש ותשודר ביום חמישי הקרוב - כך מדווחים בשעות האחרונות מקורבים לרוכב האופניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקורות לא פירטו באילו סמים בדיוק הודה אמסטרונג שהשתמש, אך עצם ההודאה היא תפנית דרמטית בפרשה, שכן עד עתה, סירב ארמסטרונג להודות בחשדות נגדו. לפני כשלושה חודשים פרסמה האגודה האמריקנית נגד שימוש בסמים אסורים דוח בן אלף עמודים בו נכתב שהרוכב האמריקני, שכבר פרש, היה מעורב בפרשה חמורה של שימוש בסמים אסורים בדרך לניצחונותיו במרוץ האופניים היוקרתי בעולם - ה"טור דה-פראנס".

בעקבות פרסום הדוח, נשללו מארמסטרונג שבעת תארי הטור דה-פראנס בהם זכה במהלך הקריירה הארוכה והמפוארת שלו. ארמסטרונג המשיך להכחיש את ההאשמות נגדו וטען כי האגודה נגד השימוש בסמים רודפת אותו. בהודעת פרישתו מהקרן למלחמה בסרטן, אותה ייסד, כתב ארמסטרונג: "במטרה למנוע מהקרן השפעות שליליות כתוצאה מהמחלוקות סביב קריירת רכיבת האופניים שלי, אני עוזב את תפקידי כראש הקרן".