למרות הבחירות: ברלוסקוני יישפט

ראש ממשלת איטליה לשעבר, שפוזל בתקופה האחרונה שוב לעבר התפקיד שמילא, ייאלץ להמתין מעט עם תכנית ה"קאמבק" שלו. בית משפט בארצו השיב בשלילה על בקשתו לדחות את פתיחת משפטו שבו הוא מועמד לדין, בין היתר, בקבלת שירותי מין בתשלום מקטינה

סילביו ברלוסקוני, ארכיון (AP)

בית המשפט במילאנו דחה היום את בקשתו של ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, לדחות את פתיחת משפטו עד לאחר קיום הבחירות בארצו, שאמורות להיערך בסוף החודש הבא. לברלוסקוני מיוחסות עבירות חמורות ובהן קבלת שירותי מין מקטינה בתמורה לתשלום, בעת שזו הייתה בת 16.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברלוסקוני אומנם לא הצהיר באופן מפורש על החלטתו לשוב ולהתמודד על תפקיד ראש ממשלת איטליה, אך עם זאת - הוא נותר כדמות המרכזית היחידה בגוש הימין שעשויה למשוך קולות. מנגד, סבורים רבים ממתנגדיו של ברלוסקוני כי הוא מנצל את תירוץ אפשרי כדי לדחות את משפטו למועד המאוחר ביותר.

במרכז טענות צוות ההגנה של איל התקשורת, בן 76, מסרו בין היתר מעמדו התיאורטי כמנהיג של גוש המרכז-ימין באיטליה עשוי להינזק מהמשפט ולהציב אותו ואת מפלגתו בעמדה נחותה לקראת הבחירות.

הצעירה רובי בבית המשפט, היום (רויטרס)

ברלוסקוני שימש ראש ממשלת איטליה עד 2011, אז התפטר לטובת "הטכנוקרט" מריו מונטי שהכריז כי לא יתמודד שנית לראשות הממשלה.

הצעירה שקיבלה לכאורה תשלום על שירותי המין היא קארימה אל מחרוג', הידועה יותר בשם "רובי", כיום בת 20. היא הגיעה היום לבית המשפט במילאנו אחרי שנעלמה מהעין הציבורית ומהדיונים המשפטיים הקודמים שנערכו בנוגע לפרשה. לדבריה היא, נפשה עד כה במקסיקו יחד עם בן זוגה הנוכחי - בעל המועדון שהביא אותה ממרוקו לאיטליה.