מאחורי מסך הברזל: אונס ועינויים בקוריאה הצפונית

בהצהרה נדירה בנושא מצב זכויות האדם במדינה הקומוניסטית המבודדת, קוראת היום נציבת זכויות האדם של האו"ם לחקירה בינלאומית. לפי ההערכות, יותר מ-200 אלף אסירים פוליטיים עוברים עינויים קשים ומעשי אונס, ומוחזקים בתנאי עבדות

מסך הברזל של קוריאה הצפונית (רויטרס)

נציבת זכויות האדם של האו"ם נאווי פילאי קוראת היום לחקירה בינלאומית של "עשורים שלמים של אלימות" בקוריאה הצפונית. לדברי פילאי, לא היה שיפור במצב שקים ז'ונג און עלה לשלטון לאחר מות אביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתבטאות נדירה בנושא מסך הברזל של קוריאה הצפונית, אמרה פילאי: "בגלל חומרת המצב, אני מאמינה שחקירה לעומק של אחד ממשברי זכויות האדם העמוקים - והפחות מדווחים וידועים - היא מוצדקת לחלוטין והייתה צריכה לקרות מזמן".

פילאי הצרה על העובדה שבשל החששות בקרב הקהילה הבינלאומית באשר לתכנית הגרעין של המדינה הקומוניסטית ותכניות חימוש הטילים שלה, לא חוקרים את "מצב זכויות האדם המצער ברפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה".

מחנות המעצר הסודיים של קים

קים ז'ונג און. אין שיפור (רויטרס)

במדינה המבודדת קיימת רשת של מחנות מעצר לאסירים פוליטיים, בה כלואים לפי ההערכות כ-200 אלף בני אדם. במחנות מתקיימות תופעות נרחבות של אונס, עינויים, הוצאות להורג ועבדות - כך לפי נציבת זכויות האדם.

"היו תקוות ראשוניות שעלייתו של מנהיג חדש תביא שינוי חיובי כלשהו למצב זכויות האדם במדינה", אמרה פילאי. "אבל שנה אחרי מינויו של קים ז'ונג און לשליט העליון, אין כמעט שום סימן לשיפור".