בייג'ין בשחור: מיליוני סינים מסתגרים בבתיהם בשל זיהום אוויר

בבייג'ין בירת סין התבקשו מיליוני התושבים להישאר בבתיהם לאור רמות הזיהום האוויר ששוברות שיאים בבירה. חלקם לא מסוגלים כלכלית להישאר בבתים ועלולים לחלות במחלות נשימה. נשיא סין היוצא: "עוד דורות רבים יאלצו להתמודד עם הבעיה"

בייג'ין מפויחת: יום לאחר שאנשי איכות הסביבה מדדו זיהום שגדול פי 30 מהרמה המותרת לבני האדם, רבבות סינים מסוגרים בבתיהם מחשש לבריאותם. הממשל בסין קרא הבוקר לתושבי הבירה, כ-20 מיליון במספר, להישאר בבתיהם כל עוד הערפיח לא יחלוף מעל פני העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, רבים מהתושבים לא יכולים להרשות לעצמם מבחינה כלכלית שלא לצאת מהבית. עם זאת המיליונים שלא יכולים להחמיץ יום עבודה, יסתכנו במחלות בדרכי הנשימה, בהן אסטמה. "זה השיא הגרוע ביותר - גם המדידות שנערכו על ידי השגרירות האמריקנית מוכיחות את אותם הנתונים המדאיגים ויש עוד אזורים קרובים שמצבם חמור עוד יותר מזה של הבירה", הזהיר טצו רונג, פעיל גרינפיס בסין.
גם הדורות הבאים יאלצו להתמודד עם בעיית הזיהום

תחנות הפיקוח על זיהום האוויר שפוזרו ברחבי בייג'ין מדדו 900 מיקרוגרם של חלקיקים רעילים למטר מרובע, כשהכמות המומלצת על פי ארגון הבריאות העולמי היא 20 מיקרוגרם של חלקיקים לכל 2 מטרים רבועים וחצי.

במהלך האולימפיאדה בבייג'ין, הרשויות בסין צמצמו את הגידול בזיהום האוויר, זאת לאחר שמנעו מרכבים מזהמים לנסוע בחלק מהימים. בנוסף, הן גם עצרו את עבודתם של חלק מהמפעלים המזהמים. רבים בסין קוראים להפעיל פעולות דומות גם עכשיו כדיי לצמצם את רמת זיהום האוויר, אך בפועל, המחיר גבוה מדי. "דורות רבים עוד ימשיכו לנקות את בייג'ין מהזיהום הזה", הבהיר נשיא סין היוצא הו ג'ינטאו.