סוכל פיגוע? "שגרירות ישראל באורוגוואי פונתה"

המשטרה המקומית פינתה את הבניין שבו נמצאת שגרירות ישראל לאחר שדווח על חפץ חשוד בקרבת מקום - כך דווח בכלי תקשורת במדינה. על פי הדיווחים, שקית שממנה נמצאו חוטים חשמליים נמצאה והושמדה

האזור שפונה באורוגוואי, ארכיון (google street view)

המשטרה וכוחות הכיבוי במונטבידאו בירת אורוגוואי פינו הבוקר (חמישי) את משרדי שגרירות ישראל מחשד למטען חבלה שהוטמן בקרבת מקום - כך דיווחו כלי התקשורת במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשרדים של הנציגות הישראלית במדינה הדרום אמריקנית נמצאים בקומה התשיעית של בניין מרכז הסחר העולמי ברובע הפיננסי בעיר. מחשש לשלומם של היושבים בו, החליטה המשטרה לפנות את כל האזרחים מגורד השחקים.

עשרות מאנשי כוחות הביטחון שהוזעקו למקום מצאו בסופרמרקט סמוך שקית פלסטיק לבנה שבה כבלים ומכשיר חשמלי חשוד. בהודעה רשמית של משרד הפנים נמסר כי "ייתכן שמדובר בחומר נפץ".

במשך דקות ארוכות חסמו כ-100 חיילי המשמר המקומי את הרחוב שבו נמצאת השגרירות ברדיוס של כמאה מטרים ומנעו כניסה של אזרחים למקום. בשלב זה לא ברור אם אכן מדובר במטען חבלה, והאם בניין השגרירות היה היעד למתקפה אפשרית.

בשבועות האחרונים הונחו אנשי השגרירויות הישראליות בעולם לשמור על עירנות לאחר שקליעים נורו לעבר מבנה השגרירות באתונה שביוון, באירוע שלא היו בו נפגעים או נזק. כעת נראה שהאבטחה תתהדק עוד יותר, על מנת להגן על האתרים הדיפלומטים.