אייר פראנס ו-KLM: "הטיסות לאירן יופסקו"

חברות התעופה האירופיות שנמצאות בבעלות משותפת, הודיעו על עצירת טיסותיהן בקו אמסטרדם-טהרן החל מחודש אפריל הקרוב. על פי הודעתן, הפסקת הטיסות נובעת מהסנקציות שמטילים האיחוד האירופי והממשל האמריקני על המדינה

תפסיק את טיסותיה. מטוס אייר פראנס (רויטרס)

שתי חברות תעופה אירופיות גדולות, אייר פראנס ו-KLM, הודיעו היום על הקפאת טיסותיהן לאירן, בשל הסנקציות שהטיל האיחוד האירופי על המדינה. הטיסות לטהרן וממנה יופסקו במהלך אפריל 2013, כך הודיעו החברות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת החברות, הנמצאות תחת הנהלה משותפת, הטיסות בקו אמסטרדם-טהרן יופסקו כליל עד המועד שנקבע. גם חברת התעופה "אוסטריאן איירליינס", חברת בת של לופטהנזה הגרמנית, הודיעה כי טיסותיה לאירן תופסקנה בעקבות חוסר בביקוש.

"אוסטריאן איירליינס" נהגה להוציא ארבע טיסות בשבוע לטהרן, אך החל מחודש נובמבר האחרון צמצמה החברה את מספר הטיסות לשלוש בשבוע בלבד. טיסתה האחרונה של החברה לאירן צפויה לצאת מחר. עם זאת, הודיעה החברה האם לופטהנזה, כי תמשיך לטוס לטהרן שלוש פעמים בשבוע.

זאת לא הפעם הראשונה בה חברות תעופה מאירופה מצהירות כי הן שוקלות את המשך פעילותן באירן, לאחר שבשנת 2011 הודיעה אירן כי תפסיק לספק דלק מטוסים בתגובה לחרם על הנפט האירני.