"ארמסטרונג יודה שהשתמש בסמים"

לאנס ארמסטרונג, רוכב האופניים שנקבע כי השתמש בסמים בתחרויות צפוי להודות בכך לראשונה, כך מדווחים כלי תקשורת בארה"ב. הוא לא ייכנס לפירוט של המעשים אך ידבר עליהם בריאיון ראשון לאופרה ווינפרי מאז שנשללו תאריו

ארמסטרונג. יודה בשימוש בסמים? (רויטרס)

רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג צפוי להודות אחרי שנים של הכחשות כי השתמש בסמים במהלך הקריירה שלו - כך דווח בעיתון USA TODAY. על פי הדיווח, הוא מתכנן לעשות את הצעד במהלך ריאיון בתכניתה של אופרה ווינפרי שיוקלט בעוד כיומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מקורות יודעי דבר סיפרו לעיתון כי ארמסטרונג לא ייכנס לפירוט של המעשים. הריאיון יצולם בביתו באוסטין שבטקסס, והוא יהיה הריאיון הראשון מאז שבשנה שעברה נודע כי נשללו ממנו 7 הזכיות ב"טור דה פראנס". רק בשבוע שעבר דיווח העיתון "ניו-יורק טיימס" כי ארמסטרונג שוקל להודות בשימוש בחומרים ממריצים בתקווה שיוכל לשוב לעסוק בספורט תחרותי.

ביום שלישי האחרון, הודיעה הרשת של ווינפרי כי ארמסטרונג הסכים לריאיון "ללא מעצורים". לאחר פרסום הדוח שקבע שהשתמש בסמים, איבד רוכב האופניים את החסות שניתנה לו בשווי עשרות מיליוני דולרים, אך עם זאת הונו מוערך ב-100 מיליון דולר לפחות.

נשיא מנהלת מרוצי האופניים העולמי פאט מקוויד, אמר במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בז'נווה הם היוודע הפרשה כי "ללאנס ארמסטרונג אין יותר מקום בעולם האופניים". ההחלטה החד-משמעית התקבלה לאחר שהגוף האמריקני שעוסק בסמים בספורט פרסם דוח, שמתאר כיצד רוכב האופניים האמריקני שהיה לאחד הספורטאים הנערצים בעולם ביצע את "עבירת הסמים המתוחכמת והמצליחה ביותר בעולם הספורט מאז ומעולם".