כך ניצלה משפחה שלמה מהאש הקטלנית באוסטרליה

בישראל עבר שבוע של מזג אוויר סוער ומסוכן, אבל באוסטרליה - דווקא החום הכבד גורם לנזקים אדירים. בימים האחרונים משתוללות ביבשת שריפות ענק קטלניות שמכלות שטחים גדולים. משפחה אחת שביתה נשרף נמלטה לים - ותועדה בתמונות יוצאות דופן

המשפחה נמלטה לים (AP)

בני המשפחה המפוחדים נצמדו זה לזה מתחת למזח, כששריפת הענק השתוללה סביבם ללא שליטה. תמי הולמס וחמשת נכדיה נאלצו לקפוץ למים של החוף הטזמני, כשהלהבות חרכו את ביתה של הסבתא בעיירה דונאלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונות יוצאות הדופן הללו של מאבק המשפחה על הישרדותה, צולמו בשיא השריפות שכילו חלקים נרחבים מאוסטרליה בשבוע שעבר. הצלם הוא טים, בעלה של תמי, ונראים בהן הנכדים שרלוט בת השנתיים, אסתר בת ה-4, כיילב בן ה-6, ליאם בן ה-9 ומטילדה בת ה-11.

אמם של הילדים, בוני ווקר, הורידה אותם אצל הוריה כשהיא הלכה להלוויה. ווקר סיפרה לאחר מכן לרשת איי.בי.סי האמריקנית: "פשוט חיכינו ליד הטלפון וקיבלנו הודעה ב-15:30, לפיה אמא ואבא פונו, אבל הם מוקפים באש ושלנו נותר להתפלל".

"טורנדו של אש"

"אז התכוננתי לאבד את ילדיי ואת הוריי", הוסיפה. אבל באותו הזמן, הוריה וילדיה לקחו דוגית, נכנסו למים, וחיכו שהלהבות ישככו מעט, אז הם יכלו לשוב ליבשה.

"ראינו טורנדו של אש" (AP)

טים, אביה של ווקר, הוסיף: "ראינו טורנדו של אש פשוט מגיע אלינו והדבר הבא שראינו היה שהכל עלה באש. שלחתי את תמי עם הילדים לרדת לדוגית כי פשוט לא היה לאן לברוח. היה כל כך הרבה עשן. היינו במים עד הסנטר, רק ניסינו לנשום. האוויר היה כל כך רעיל".

השריפות הקטלניות בערבות האוסטרליות גורמות לחורבן במדינה בימים האחרונים. הטמפרטורות הגבוהות בשילוב עם האוויר היבש והרוחות העזות, גורמות לאש להתלקח בעוצמה.