קניה: משפחת פילים נטבחה בשביל שנהב

11 פילים בוגרים וגור אחד ניצודו השבוע בשמורה בקניה בבת אחת - מחזות קשים, שאפילו פקחי השמורות לא זוכרים. מגמת ציד הפילים בשביל ניבי השנהב שלהם הולך ומתרחב

טובחים בפילים - בשביל שנהב. ארכיון (רויטרס)

ציד הפילים בשביל שנהב באפריקה: 12 פילים, בני משפחה אחת, נשחטו השבוע בקניה על ידי ציידים שסוחרים בניבי השנהב שלהם. על פי ארגוני בעלי החיים ביבשת אפריקה, מדובר במספר יוצא דופן של פרטים שניצודים כך בפעם אחת.

העדר כלל 11 פילים בוגרים וגור פילים אחד, בן פחות משנה. על פי הפעילים שיצאו לבדוק את הגוויות, הפילים נורו מרחוק מרובי ציד, בשמורה גדולה במזרח קניה.

צפו בכתבה של NBC על טבח הפילים:

קבוצות שומרי פארקים, ארגונים חמושים מיוחדים לשמירה על חיות הבר במדינה, מנהלים בימים האחרונים מרדף אחרי הציידים שעוברים על החוק הקנייתי, אבל יודעי דבר אמרו לצוות רשת NBC שהגיע לסקר את האירוע כי לרוב, הציידים מצליחים לברוח ולמכור את הסחורה במהירות בשוק.

360 פילים בשנה

שווי שיני הפיל שנגנבו מגיע ל-345 אלף דולרים. רוב השלל זורם לשווקים במזרח אסיה, שם רבים מאמינים שהשנהב טומן בחובו סגולות רפואיות.

הארגונים שמנסים לשמור על הפילים באפריקה טוענים שבשנים האחרונות, המצב הפך לגרוע הרבה יותר. בשנה שעברה נשחטו 360 פילים, כפול מהשנה הקודמת לה. הפילים הולכים ונעלמים במהירות.

"כל מבצע הצלה נחוץ עכשיו כדי למצוא את הציידים שביצעו את הפשע הנוראי הזה", אמר פאול אודוטו, דובר הרשות הקנייתית למען חיות הבר, ל-NBC. "אני לא זוכר כזה אירוע, זה האירוע הבודד הגרוע ביותר שראינו, זה לא יאומן".