שני סרטים ישראלים ברשימת המועמדים לאוסקר בפרס הסרט התיעודי

הוליווד הכריזה היום על המועמדים לפרסי האוסקר 2012/13 לקראת הטקס הנוצץ של עולם הקולנוע שייערך בעוד חודשיים. שני סרטים ישראלים ברשימת המועמדים לפרס בקטגוריית הסרט התיעודי. "חיות הדרום הפראי" ו"לינקולן" זוכים למועמדויות רבות

סיכויים כפולים לישראל: שני סרטים ישראלים הוכרזו בצהריים (שעון ישראל) כמועמדים לפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפרסי האוסקר - "חמש מצלמות שבורות", סרטם של עימאד בורנאט וגיא דוידי, ו"שומרי הסף" של דרור מורה. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את האירוע בשידור חי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חמש מצלמות שבורות" הוא סיפורו של הפלסטיני ג'בריל מקבל עימאד, שמקבל מצלמה כמתנה להולדת בנו הרביעי. עימאד מתעד את המאבק נגד גדר ההפרדה באזור הכפר בילעין, ותוך כדי - את בנו. כל מצלמה שמרוסקת ונורית, מסמלת פרק אחר בחייו של עימאד. ב"שומרי הסף" מדברים ששת ראשי השב"כ לשעבר על שנותיהם בשירות המדינה. הם משוחחים על אירועים דרמטיים וחשובים לאורך ההיסטוריה הישראלית, תוך מבט מתמיד על הדילמה שבה אנו חיים.

כרזת הסרט "5 מצלמות שבורות" (יח"צ)

סרט הדרמה ההיסטורית "לינקולן" של הבימאי, סטיבן שפילברג זכה להכי הרבה מועמדויות, 12 בניהם המועמדויות היוקרתיות - הסרט הטוב ביותר יחד עם "חיות הדרום הפראי", "אופטימיות היא שם המשחק", "עלובי החיים", "חיי פיי", "אמור", "ג'נגו ללא מעצורים" ו"ארגו".

לפרס הבמאי מועמדים דיוויד או'ראסל על "אופטימיות היא שם המשחק", אנג לי על "חיי פיי", סטיבן שפילברג על "לינקולן", מייקל הנקה על "אמור" ובן זייטלין על "חיות הדרום הפראי".

לפרס השחקן הטוב מועמדים דניאל דיי לואיס על "לינקולן", דנזל וושינגטון על "הטיסה", יו ג'קמן על "עלובי החיים", ברדלי קופר על "אופטימיות היא שם המשחק" וג'ואקים פניקס על "המאסטר".

לפרס השחקנית הטובה מועמדות נעמי ווטס על "הבלתי אפשרי", ג'סיקה צ'סטין על "כוננות עם שחר", ג'ניפר לורנס על "אופטימיות היא שם המשחק", עמנואל ריבה על "אמור" וקובנזאנה וואליס על "חיות הדרום הפראי".  

לפרס שחקן המשנה מועמדים כריסטוף וולץ על "ג'נגו ללא מעצורים", פיליפ סימור הופמן על "המאסטר", רוברט דה נירו על "אופטימיות היא שם המשחק" ואלן ארקין על "ארגו".

לפרס שחקנית המשנה מועמדות סאלי פילד על "לינקולן", אן האת'ווי על "עלובי החיים", ג'קי וויבר על "אופטימיות היא שם המשחק", הלן האנט על "סשן" ואמי אדאמס על "המאסטר".