מנכ"ל גוגל סיים במפתיע את ביקורו בקוריאה הצפונית

למרות התנגדות ארה"ב, יצא מנכ"ל גוגל אריק שמידט לביקור נדיר במדינה הקומוניסטית. על פי הדיווחים, הוא סיים את ביקורו לפני הזמן מבלי לפגוש את המנהיג קים ג'ונג און, וכעת עולה השאלה האם היוזמה להגברת הנגישות לאינטרנט במדינה נכשלה?

ביקור כושל? שמידט (רויטרס)

מנכ"ל גוגל אריק שמידט סיים את ביקורו השנוי במחלוקת בקוריאה הצפונית במפתיע והגיע לבייג'ין בירת סין, יחד עם מושל ניו מקסיקו לשעבר, ביל ריצ'ארדסון, שסיפר לכתבים שהביקור בפיונגיאנג היה "פרודוקטיבי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ריצ'ארדסון אמר לכתבים שמטרת הביקור הייתה לבקש מהממשל בקוריאה הצפונית לאפשר יותר חופש מידע במדינה ולהביא להפסקת שיגור הטילים והניסיונות לייצר גרעין. על פי מידע שמתפרסם בבלוגים פנימיים הביקור הסתיים במפתיע. "נהנינו בסיור שלנו בקוריאה הצפונית והייתה לנו הזדמנות לדבר על הרחבת האינטרנט ורשת הטלפונים במדינה", אמר ריצ'ארדסון.

בוושינגטון ובעולם התעוררו הרבה מאוד שאלות סביב הביקור הזה, ורבים אף הביעו תקווה שהשניים יצליחו להביא לשחרורו של קנת' בה, אמריקני שמוחזק בידי השלטון הטוטליטרי במדינה. אבל, כנראה שהם לא הצליחו לשכנע את ההנהגה לשתף פעולה עם היוזמה ואף ייתכן שלא נפגשו כלל עם המנהיג קים ג'ונג און.

במשרד החוץ האמריקני הביעו הסתייגות מהביקור, כי וושינגטון אינה מנהלת קשרים דיפלומטים עם המדינה ואף מפעילה סנקציות נגד הממשל הצפון קוריאני. ביקור של אחד האנשים הבכירים בכלכלה האמריקנית כמו שמידט, לא תואם כלל את המדיניות האמריקנית.