הקמפיין שיגרום לזנוח את הג'אנק?

יותר מ-22% מהציבור הבריטי סובל מהשמנת יתר ומשרד הבריאות הבריטי יוצא למלחמה בכל החזיתות: סימון על המוצרים, הגבלת המרכיבים במזון וגם סרטוני הסברה שאמורים לגרום לנתיני הממלכה המשמינים להוריד את כמויות הג'אנק פוד

האם אנחנו יודעים מה נכנס לפה שלנו בכל משולש פיצה או "משקה קל"? משרד הבריאות הבריטי סבור שאין לנתיני הממלכה מושג . 22% מהציבור הבריטי סובל מהשמנת יתר ומשרד הבריאות שם יוצר, בעזרת ניק פארק (בימאי הסרטים המצויירים וולאס וגרומיט) קמפיין חדש שנועד לזעזע את הציבור.

בין היתר מראה הסרטון שכמות השומן בפיצה ממלאת כוס יין שלמה וששבע קוביות סוכר מכיל כל משקה תוסס. במשרד הבריאות הבריטי מקווים שהתשדיר ירתיע את הציבור מהמזון הלא בריא, ולכן מתכננים לשדר אותו בכל תחנות הטלוויזיה הגדולות בממלכה.

אנאבל כרמל, תזונאית לילדים, טוענת שיצרניות המזון מתחכמות כשהן טוענות שבמוצרים אין הרבה סוכר או אחוזי שומן נמוכים. "הם מאוד חכמים, גם אם לפעמים אומרים לנו שהמוצרים בריאים - הם מסתירים כמה רעלים מזיקים", הסבירה.

הקמפיין שנקרא "LETS GET FOOD SMART"(בתרגום חופשי - בואו נאכל בחכמה) לא מסתפק בהסברה. משרד הבריאות הבריטי משקיע גם בחקיקה שתקבע שהחברות ייאלצו לפרט בדיוק מה יש במוצרים שהן מוכרות. חברות המזון גם יוגבלו בכמויות של הסוכר והשומן שהן מכניסות למזון. אולי כך, לפחות, הבריטים יהיו קצת יותר בריאים.