היום: התביעה בהודו תבקש עונש מוות לאנסים

חמשת הצעירים הנאשמים באונס ברוטלי שהביא למותה של צעירה הודית יובאו היום לבית המשפט תחת אבטחה כבדה, מחשש שיפגעו בהם. התביעה תבקש להטיל עליהם עונש מוות, בפרשה שהפנתה את הזרקור הבינלאומי כלפי מעמד הנשים במדינה

מפגינים בהודו נגד האנסים (רויטרס)

האנסים מהודו יקבלו עונש מוות? חמשת הנאשמים באונס הקבוצתי שהוביל לרצח של הצעירה ההודית, יופיעו היום מול בית המשפט וישמעו את האישומים נגדם. התביעה צפויה לבקש עונש מוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

זאת לאחר ששניים מהם הביאו להגנתם ראיות שעשויות להקל בגזר הדין בתיק שהוביל את העולם כולו להתרכז במעמד הנשים ההודיות והיחס של החברה ומערכת המשפט למעמד האישה.

הנאשמים באונס יובאו לאולם תחת אבטחה משטרתית כבדה, מחשש שההמונים מחוץ לבית המשפט ינסו לפגוע בהם.

חמשת הגברים, יחד עם נער נוסף, יואשמו היום באונס ברוטלי ואלים ביותר של צעירה בת 23, סטודנטית לרפואה, באוטובוס שנסע בבירה ניו דלהי. היא מתה מפצעיה כעבור שבועיים בבית חולים בסינגפור. שניים מהנאשמים, וינאי שארמה ופוואן גופטה, ככל הנראה מוכנים להעיד נגד היתר - בניסיון להפחית את עונשם.

במהלך סוף השבוע, בן זוגה של הצעירה, שספג גם הוא מכות באותה נסיעה קטלנית, סיפר לתקשורת ההודית שגם אחרי האלימות והאונס, למשטרה ולכוחות ההצלה לקח 30 דקות יקרות כדי לפנות את הסטודנטית ואותו לבית החולים. פינוי מהיר ויעיל יותר היה יכול, על פי התקשורת המקומית ורבים מהמפגינים שמשתוללים כבר שבועיים ברחובות ניו דלהי, אולי, למנוע את מותה של הצעירה.