הילארי קלינטון: מזכירת המדינה – וכוכבת קולנוע

מזכירת המדינה האמריקנית שצפויה לפרוש מתפקידה בסוף החודש, תהפוך בקרוב לכוכבת של סרט הוליוודי חדש: בימים אלה מתנהלים מגעים להפקת סרט על חייה שכתב קוריאני אלמוני כבן 40. "הייתי רוצה שמריל סטריפ תגלם את הילארי", אמר בעלה והנשיא לשעבר, ביל קלינטון. עדיין לא ברור מי תזכה בתפקיד

הילארי קלינטון. בקרוב הסרט? (רויטרס)

הילארי קלינטון - עכשיו הסרט: למזכירת המדינה האמריקנית שתפרוש בסוף החודש מתפקידה, תהיה גם דמות קולנועית. בימים אלה מתנהלים מגעים להפקת סרט הוליוודי על חייה של מי שהייתה גם האישה הראשונה של ארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסרט, שעתיד להיקרא "רודהאם" על פי שם הנעורים של קלינטון (הילארי רודהאם-קלינטון), צפוי להתמקד בדילמה שליוותה את מזכירת המדינה של ארה"ב עוד מימיה כעורכת דין צעירה בשנות ה-20 לחייה: האם להמשיך בקריירה המשפטית המבטיחה ולעבור לוושינגטון, או להישאר בארקנסו עם בן הזוג ביל, שהחל להתניע את הקריירה הפוליטית שלו באותה התקופה.

את התסריט לסרט כתב יאנג קים בן ה-39 מקוריאה הדרומית. "זה לא ספר היסטוריה - זו הוליווד", מספר קים. "כתבתי את הסרט במשך 4 חודשים בבתי קפה בניו ג'רזי, אחרי שקראתי עשרות של ספרים אודות משפחת קלינטון המסקרנת", הוסיף היוצר הגאה.

"את ההשראה ליצירת הסרט קיבלתי כשראיתי את התמונה בה הילארי נראית לצד הנשיא אובמה, בזמן חיסול אוסמה בן לאדן. זה הזכיר לי תמונה אחרת שלה, לצדו של ביל במסע הבחירות שלו לתפקיד מושל ארקנסו", אמר יוצר הסרט.

על פי התסריט, נראית קלינטון בתחילת הסרט כעורכת דין צעירה עם משקפיים עגולים, שפעלה מאחורי הקלעים להפלתו של הנשיא ריצ'רד ניקסון במהלך ההדחה שהופעל נגדו לאחר חשיפת פרשת ווטרגייט.

"זה כל כך אירוני שהיא פעלה לקדם את אותו מהלך הדחה נגד ניקסון, שנעשה בו שימוש גם נגד בעלה לאחר שהתפוצצה פרשת לוינסקי", השתעשע יוצר הסרט. "אבל זה גם מסע של אישה שנקרעה בין החיים האישיים והשאיפות המקצועיות שלה", הצהיר.

"הילארי מתמזמזת עם ביל בדירתה"

חוץ מהקריירה הפוליטית של הילארי וההתלבטויות שלה אם לבחור בחיי משפחה או לפעול בכל הכוח כדי להגשים את שאיפותיה המקצועיות, חושף התסריט של הסרט גם את הילארי שלא הכרנו. הרכה, הנשית והאוהבת. "באחת הסצינות נראית הילארי מתנשקת בלהט עם ביל. יש אפילו סצינה שבה מתוארים הפלרטוטים בינה לבין המושל שעבדה תחתיו בצעירותה, ביל וולד", הוסיף קים.

הנשיא לשעבר ובעלה של הילארי, ביל קלינטון, אמר כי בער כבר עלה הרעיון להפיק סרט אודות משפחת קלינטון וכי כבר עברה במוחו השחקנית שהיה רוצה שתגלם את רעייתו. "אני חושב שמריל סטריפ היא המתאימה ביותר לכלם את הילארי", אמר ביל. אלא שיוצר הסרט דווקא מעוניין בשחקנית צעירה יותר למשימה.

הצעד הבא בהפיכת התסריט לסרט הוליוודי של ממש הוא קבלת מימון להפקתו. היוצרים והמפיקים הבכירים בהוליווד, שכבר דירגו את הסרט במקום ה-4 ברשימת התסריטים המבטיחים השנתית, חוזים שהוא עשוי להצליח, אולי אפילו כמו "הרשת החברתית" ו"נאום המלך" שהתחילו אף הם כתסריטים באותה רשימה.