דיווח: "החמרה במצבו של צ'אבס"

לאחר שנאצלץ לעבור ניתוח בקובה במאבקו במחלת הסרטן, סוכנות הידיעות "רויטרס" מדווחת כי נשיא ונצואלה הוגו צ'אבז סובל מזיהום בריאותיו ומקושי נשימתי חמור. סגנו של צ'אבס שאותו מינה להחליפו, החל במגעים עם אנשי האופוזיציה לקראת האפשרות שלא יוכל להמשיך ולתפקד כנשיא

"מנסה להתאושש מהסרטן", הוגו צ'אבס, ארכיו (AP)

מה יעלה בגורלו של נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס? לאחר שנותח לפני כשלושה שבועות בשל מחלת הסרטן, סוכנות הידיעות "רויטרס" דיווחה כי הנשיא סובל מקשיי נשימה ומזיהום בריאותיו המקשה על תהליך התאוששותו מן הניתוח שעבר בקובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המנהיג הסוציאליסטי בן ה-58, לא נצפה או נשמע באופן פומבי מאז דווח כי נאלץ לעבור ניתוח נוסף לטיפול במחלת הסרטן שבה לקה. על פי הדיווחים סגנו של צ'אבס, ניקולאס מדורו ביקר ביממה האחרונה את הנשיא החולה, אותו הוא מחליף בתפקידו, לאחר שבמדינה נפוצו שמועות כי הוא נמצא על ערש דווי.

בתוך כך פורסם כי סגן הנשיא מאודו, ניהל לאחרונה מגיעים עם אנשי האופוזיציה כדי לנסות ולהגיע להסכמה על החלפת הנשיא במידה וצ'אבז לא יוכל להמשיך למלא את תפקידו. על פי החוקה בוונצואלה במידה והנשיא אינו כשיר למלא את תפקידו, סמכויותיו לראש הרשות המחוקקת ולא לסגנו כפי שמתרחש כעת.