הבשורה של ביל גייטס: מצואה למים

מפעל בבעלותו של המיליארדר יצליח לייצר 86 אלף ליטרים של מים וכ-250 קילו וואט של חשמל מצואה של 100 אלף בני אדם. הקרן בבעלות גייטס ואשתו לינדה פועלת כדי למנוע הפצת מחלות הנגרמות מתנאי תברואה ירודים בעולם המתפתח

מייסד מייקרוסופט ביל גייטס נראה לוגם מים שזוקקו דקות ספורות קודם לכן מצואה אנושית. גייטס רצה להראות בסרטון שפרסם אחד מהארגונים שהקים את יתרונות הטכנולוגיה המתקדמת, שמספקת מי שתייה נקיים לעולם המתפתח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפעל חדש מצליח להפוך צרכים לחשמל ולמי שתייה נקיים, על מנת להציל חיים רבים. המפעל, "אומניפרוססור" שמו, עוצב ונבנה בידי חברת "יאניקי ביואנרג'י" ונתמך על ידי הקרן של גייטס ואשתו מלינדה. מטרת המפעל היא למנוע הפצת מחלות שנגרמות ממים מזוהמים.

בסיאטל בארה"ב מפעל ניסיון אחד כזה כבר פועל, ומפעל נוסף צפוי לקום בסנגל. "המעבד בדור הבא יוכל לייצר 86 אלף ליטרים של מים ביום אחד מצואה של 100 אלף אנשים, ועד 250 קילו וואט של חשמל", אמר גייטס. "אם נצליח, תהיה זו דוגמא לדרך שבה פילנתרופיה יכולה לגרום לאנשים לעבוד על הבעיות הגדולות".

לאחר שלגם מהמים שיוצרו במפעל, אמר גייטס שהמים "טעימים מאד, כמו מים ששותים מבקבוק". גייטס הסביר כי אחרי שהבין את הטכנולוגיה מאחורי ייצור המים, "אשתה אותם בשמחה בכל יום. זה בטוח לחלוטין".

גייטס הסביר שמחלות שנגרמות מתנאי תברואה ירודים הורגות 700 אלף ילדים בכל שנה בעולם המתפתח, והקרן בבעלותו פועלת כדי לשפרם.