חדש בצרפת: גיליון קומיקס על חיי מוחמד

השבועון "שרלי הבדו" שעורר סערה בעקבות קריקטורה שלעגה למייסד האיסלאם הוציא לאור היום קובץ מיוחד של איורים המתארים את חייו. עורך העיתון הסביר: הציורים מבוססים על ביוגרפיה שערך חוקר מוסלמי, אין בהם כל נימה פוגענית

השבועון צ'ארלי הבאדו מוציא את קו"ח של מ (AP)

השבועון הצרפתי "שרלי הבדו" כבר עורר בעבר גל חסר תקדים של זעם בקרב מוסלמים בכל רחבי תבל, בעקבות קריקטורה שפרסם בדמותו של הנביא מוחמד. היום הוציא לאור המגזין מהדורת קומיקס שבה הוצג סיפור חייו של הנביא בנימה עוקצנית. עורך העיתון מיהר להתגונן והסביר כי האיורים שיצאו לאור התפרסמו בהסתמך על מחקר שערך סוציולוג צרפתי ממוצא תוניסאי שחקר את תולדות מייסד האיסלאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב"שרלי הבדו" הביעו תקווה כי דווקא הפרסום החדש יביא להורדת מפלס הכעס שהצטבר בקרב מאמיני האיסלאם כלפי העיתון. בעקבות הפרסום אשתקד יצאו המונים לרחובות וקיימו הפגנות סוערות במוקדים רבים בעולם, שבשיאן הוצתו משרדי מערכת השבועון.

"הביוגרפיה אינה פוגעת באיסלאם - מכיוון שכתבו אותה מוסלמים", הסביר העורך סטפן צ'רבונייר, שחתום בעצמו על כמה מהאיורים שכוללת המהדורה - ובהם ציור שבו מוצג מוחמד כמי שמוביל גמלים במדבר. "אני סבור שמוסלמים חכמים לא יוכלו למצוא את האיורים האלה כבעלי אופי לא הולם".

נוסף על כך, הוא סיפר כי הרעיון להוציא ספר קומיקס על חייו של הנביא עלה כבר לפני כשבע שנים. "לפני שאנחנו צוחקים על הדמות שלו, אולי כדאי שנכיר אותו - ממש כמו שאנו מכירים את חייו של ישו", הסביר צ'רבונייר. "אנחנו לא יודעים כלום על הנביא מוחמד".