2013: העולם מקבל את השנה החדשה

מיליוני בני אדם ברחבי העולם חוגגים את כניסת השנה האזרחית החדשה. אחרי אוסטרליה, הונג קונג, לונדון וגם ישראל – כמיליון בני אדם התקבצו הבוקר (שעון ישראל) בכיכר טיימס בניו יורק לאירוע המסורתי שיציין את תחילת שנת 2013

ברחבי העולם חגגו את כניסת 2013 (חדשות 2)

שנה אזרחית חדשה ברחבי העולם: מיליוני בני אדם ציינו הלילה ברחבי אירופה את בואה של שנת 2013 במפגני זיקוקים מרהיבים. מוקדם יותר יצאו מאות אלפי ישראלים לחגוג ברחבי הארץ את כניסתה של השנה החדשה. בשעות אלו חוגגים כמיליון בני אדם באירוע המסורתי בכיכר טיימס בניו יורק. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את אירועי השנה החדשה ברחבי העולם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כנהוג מדי שנה, קיריבטי וסמואה בליבו של האוקיאנוס השקט היו הראשונים לקבל את השנה החדשה, ואחריהם תושבי וולינגטון ואוקלנד שבניו זילנד; אחריהן אוסטרליה, כשמעל בית האופרה המפורסם של סידני, נצבעו השמיים בשלל צבעי זיקוקים. הזמרת הפופולרית קיילי מינוג ספרה לאחור את השניות. יותר ממיליון בני אדם שמעו אותה ויספרו איתה לאחור לקבלת השנה החדשה.

אחת ההפתעות הנעימות ביותר מחגיגות השנה האזרחית החדשה נרשמה דווקא מצד קוריאה הצפונית, אחת המדינות המסוגרות והבדלניות ביותר בעולם, בה ציינו לראשונה את "החג" שהפך לאחד הבולטים שבסמלי המערב. ברחבי המזרח הרחוק ציינו את היום המיוחד. בסיאול הופיע האיש שעומד מאחורי הלהיט הגדול ביותר של השנה, סיי, יוצר ה"גנגאם סטייל" שהלהיט את ההמונים.

אזרחי רוסיה קיבלו את השנה החדשה במופע זיקוקים מרהיב מעל הכיכר האדומה במוסקבה. גם בדובאי, מדינה הידועה בחגיגות ראוותניות חגגו בצורה נוצצת במיוחדת - במופע זיקוקים מרשים מהבניין הגובה בעולם, הבורז' חליפה. ולמרות המשבר הכלכלי הקשה - גם באירופה חוגגים. נהר התמזה בלונדון הואר לפנות בוקר באלפי זיקוקים שהציתו את השמים. במוקד החגיגות היה הגלגל הענק הגדול באירופה - הלונדון איי - שזיקוקים בקעו מכל אחד מ-32 תאיו.

כמיליון בני אדם ממלאים בשעות אלו את כיכר טיימס בניו יורק לאירוע המסורתי שבו מורד כדור בדולח ענקי עם תום הספירה לאחור לשנה החדשה. בעיקר מקווים כי נזקי הסופה סנדי והחשש מפני "המצוק הפיסקלי" לא יעיבו על החגיגות.