בתרגיל האירני: ניסוי מתקפת סייבר

רשת "אל ערבייה" מדווחת כי חיל הים האירני מבצע במהלך התמרונים הצבאיים במיצרי הורמוז, תרגילי לחימה אלקטרונית - לחימת סייבר. האדמירל שמוביל את התרגיל אומר שהתרגילים נועדו "לבלום את המתקפות האלה ולהתכונן לשדה הקרב של העתיד"

מתרגלים סייבר, אירן (רויטרס, ארכיון)

כוחות איראניים ביצעו לראשונה תרגול של לוחמת סייבר אלקטרונית במהלך התמרון הימי שנערך סמוך למצרי הורמוז - כך מדווחת היום רשת אל ערבייה. על פי הדיווח, חיל הים ביצע "מתקפה אלקטרונית שכללה מערכת של שיבוש מחשבים ויירוט של מתקפות נגד והפצת וירוסים במערכות הלחימה האיראניות". האדמירל אמיר רסטגארי טען כי המערכות שנוסו "הצליחו לשגר, לזהות ולבלום מתקפות סייבר".

במהלך השנים האחרונות התעשייה האירנית - תעשיית האנרגיה, הנפט, התקשורת והגרעין, סופגות מתקפות רבות שמשבשות את מערכות המחשבים במדינה. על פי פרסומים זרים, ארה"ב וישראל הן המדינות שמוציאות לפעול את המתקפות האלה בניסיון לחבל בתכנית הגרעין האירנית. משרד ההגנה בטהרן טוען שהקים גוף מיוחד ללוחמה אלקטרונית כדי "לבלום את המתקפות האלה ולהתכונן לשדה הקרב של העתיד".

בתרגיל בן ששת הימים (שהיום הוא היום הרביעי לו), טוענת אירן כי היא "מפגינה את יכולותיה ושולחת מסר של שלום וידידות למדינות באזור". במהלך התרגיל ערך הצי האירני תרגילים עם צוללות, טילי ים-קרקע וטילי טורפידו עם שיפור ביכולות הטווח והדיוק. באופן רשמי, מפקדי התמרון טוענים שהוא לא נועד לתרגל סגירה של מיצרי הורמוז, דרכם עובר מרבית הנפט העולמי. אירן אמרה בעבר שבמקרה של מתקפה בשטחה, היא תסגור את המצרים.