אותר זנב מטוס "אייר אסיה" שהתרסק

זנב המטוס המלזי אותר מתחת למים. ככל הנראה מדובר בממצא חשוב, כיוון שבזנב המטוס אמורה להימצא הקופסה השחורה שעשויה לסייע לחוקרים לפתור את התעלומה ולהבין מה גרם להתרסקות המטוס. במקביל נמשך מאמץ איתור הגופות של 162 הנוסעים ואנשי הצוות. כ-40 גופות כבר נמצאו

תמונה ראשונה מזנב המטוס (רויטרס)

תמונות ראשונות של מטוס "אייר אסיה" מתחת למים: 11 ימים לאחר שנעלם עם 162 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו עליו, פורסמו היום(רביעי) תמונות ראשונות של זנב המטוס המלזי שהתרסק ונמצא בקרקעית ים ג'אווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זרמים חזקים ומים עכורים ממשיכים לעכב את חילוץ חלקי המטוס ממי הים, אבל הצוללנים המחפשים הצליחו להשיג תצלום שלהם, לאחר שזוהו.

סוג המטוס שהתרסק (רויטרס)

בתמונה שפורסמה נראית האות "A" על גבי המטוס, חלק משם חברת התעופה "Air Asia". החלק שנמצא הוא החלק של זנב המטוס, בו אמורה להימצא הקופסה השחורה המתעדת את השיחה של הטייסים עם מגדל הפיקוח לפני שהמטוס התרסק. מציאתה תסייע מאוד לחוקרי ההתרסקות לגלות מה גרם לה.

חלקים מהמטוס שצפו על פני המים, בשבוע שעב (sky news, cnn)

סוכנויות הידיעות מדווחות כי עד עתה נמצאו כ-40 גופות. ברשויות של מלזיה חוששים מהזמן ההולך ואוזל. ראש יחידת זיהוי קורבנות אסון במדינה הסביר כי רוב הגופות אמורות לשקוע תוך מספר שבועות וכי כבר עכשיו יש סימנים של ריקבון רציני המקשים לזהות את הגופות. ההערכה היא שהגופות שטרם נמצאו נותרו בגוף המטוס.