צפו: חוגגים את 2013 ברחבי המזרח

שנת 2013 מגיעה - ואיתה חגיגות השנה האזרחית ברחבי העולם. הראשונים לקבל את השנה הם האיים הקטנים - איי חד המולד באוקיינוס השקט, ולאחר מכן בניו זילנד, בסידני, טוקיו, שנחאי,דלהי, קאבול, דובאי ובקרמלין במוסקבה – ומשם למערב אירופה ולאמריקה. צפו בחגיגות הצבעוניות

שנת 2013 מגיעה גם למזרח הרחוק: מאות מיליונים חוגגים את פתיחה השנה האזרחית החדשה ברחבי סין ויפן. הפתעה נרשמת גם מצד קוריאה הצפונית, אחת המדינות המסוגרות והבדלניות ביותר בעולם, בה מציינים לראשונה את "החג" שהפך לאחד מסמלי המערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטוקיו ביפן צפויות חגיגות ענק, ובאותו זמן יציינו את השנה האזרחית החדשה גם בסיאול יחד אם האיש שמאחרי הלהיט הגדול ביותר של השנה - סיי, יוצר ה"גנגאם סטייל". חגיגות השנה החדשה בסין ייצאו לדרך שעה לאחר מכן - ואח"כ בנמל ויקטוריה שבהונג קונג, ובשנחאי.

מוקדם יותר היום, וכנהוג כמדי שנה, האיים קיריבטי וסמואה בליבו של האוקיאנוס השקט היו הראשונים לקבל את השנה החדשה, ואחריהם תושבי וולינגטון ואוקלנד שבניו זילנד; אחריהן אוסטרליה, כשמעל בית האופרה המפורסם של סידני, נצבעו השמיים בשלל צבעי זיקוקים. הזמרת הפופולרית קיילי מינוג ספרה לאחור את השניות. יותר ממיליון בני אדם שמעו אותה ויספרו איתה לאחור לקבלת השנה החדשה.

בשעה 19:00 שעוננו יקבלו תושבי אינדונזיה את השנה החדשה בג'קרטה, יחד עם תושבי תאילנד, ויאטנם וקמבודיה. לאחר מכן יחגגו תושבי מיאנמר, נפאל, פקיסטן, הודו ואפגניסטן. ב-22:00 שעוננו ייפתח מופע הזיקוקים מעל הכיכר האדומה במוסקבה.

אירן תקבל את השנה החדשה בשעה 22:30, ולאחריה עירק, סעודיה והאמירויות בתצוגת זיקוקים שעשויה להיות היפה והיקרה בעולם.

אחרי מדינות המפרץ, יגיעו החגיגות גם אלינו, ולאירופה: טורקיה, יוון, גרמניה - ובשעה 02:00 שעוננו בבריטניה ובצרפת. בשעה 03:00 שעוננו בלילה תגיע 2013 לגרינלנד ולמערב אפריקה. בשעה 06:00 שעוננו החגיגות ייפתחו באוקיאנוס האטלנטי, בברזיל ובאורוגוואי ולאחר מכן בארגנטינה. ב-09:00 בבוקר ייפתחו החגיגות בקנדה ובניו יורק.