הילארי קלינטון אושפזה בבית חולים

שרת החוץ היוצאת של ארה"ב הילארי קלינטון אושפזה ל-48 שעות לאחר שנתגלה קריש דם בראשה. הקריש נוצר ככל הנראה בעת זעזוע מוח שעברה בתחילת החודש, מאז היא עובדת מביתה. בשבוע שעבר הכריז הנשיא אובמה כי את קלינטון יחליף הסנאטור הדמוקרטי ג'ון קרי

קלינטון בפורום סבן, בחודש שעבר (Ralph Alswang)

מזכירת המדינה של ארה"ב הילארי קלינטון פונתה לבית חולים לאחר שנתגלה קריש דם בראשה, קריש שנוצר ככל הנראה מזעזוע המוח ממנו היא סבלה בתחילת החודש. היא הועברה לבדיקות, ותאושפז ל-48 שעות. מאז תחילת החודש היא עובדת מביתה בעקבות מחלתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחר בדיקה שערכו לה הרופאים, הם גילו שנוצר קריש דם כתוצאה מזעזוע המוח מלפני מספר שבועות", אמר הדובר של קלינטון הלילה. "היא מטופלת בבית החולים הפרזבטריאני בניו יורק והיא תאושפז למשך 48 שעות", הוסיף.

קלינטון כבר ביטלה מספר נסיעות מחוץ לארה"ב בעקבות מחלתה והיא נמצאת בביתה. קלינטון קיבלה זעזוע מוח לאחר שהתעלפה כתוצאה מהתייבשות. בעקבות מחלתה היא גם נאלצה לבטל את עדותה בסנאט בנוגע למתקפה הקטלנית על הקונסוליה האמריקנית בבנגזי בחודש ספטמבר.

אמורה לפרוש מתפקידה בחודש הבא

קלינטון, בת 65, מונתה למזכירת המדינה על ידי הנשיא אובמה ב-2008 למרות קרב מר ביניהם על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות. קלינטון בעבר כיהנה כסנטורית מטעם מדינת ניו יורק וליוותה במשך שמונה שנים את בעלה כעת כהונתו בבית הלבן.

קלינטון נחשבת לאחת השרים הפופולאריות בממשלתו של אובמה, והיא ידועה בתור מי שטסה כל העת בשירותו של הנשיא מסביב לעולם. לפני הבחירות לנשיאות הודיעה קלינטון כי היא תפרוש מתפקידה לאחר שהנשיא יושבע לכהונה שנייה, ובשבוע שעבר הנשיא הכריז כי יורשה בתפקיד יהיה הסנטור הדמוקרטי ג'ון קרי.