הודו: גופת הנאנסת נשרפה בטקס מסורתי

עשרות אלפי בני אדם צפויים לצאת לרחובות הודו ולהמשיך בהפגנות שנועדו לשנות את חוקי הענישה במקרים של אינוס וביזוי נשים הנהוגים במדינה. הלילה הוטסה מסינגפור גופת הנאנסת שמתה מפצעיה בבית החולים. זמן קצר לאחר מכן נשרפה גופתה בטקס מסורתי ואינטימי בקרב בני משפחתה

"צדק לנשים", המונים ברחובות (AP)

גופת הצעירה שמתה מפצעיה לאחר שנאנסה באכזריות בבית החולים בסינגפור, הוחזרה הלילה להודו, שם נשרפה והובאה למנוחות בטקס מסורתי ואינטימי שערכו בני משפחתה האבלים. ראש ממשלת הודו וראש הקונגרס הגיעו לנמל התעופה על מנת לקבל את גופת הסטודנטית, שזהותה טרם נחשפה, ולהעניק לה כבוד אחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע ממשיך להסעיר את הודו הידועה לשמצה בשל המקרים הרבים של מעשי האונס וביזוי הנשים במדינה. בעקבות המקרה יצאו עשרות אלפי בני אדם להפגנות ספונטניות כשהם נושאים שלטים הקוראים ל"צדק לנשים" ודורשים לשנות את חוקי הענישה במדינה. גם היום, בשל מות הסטודנטית, שזכתה בכלי התקשורת לכינוי "ברייבהארט" - לב אמיץ, צפויים רבים לצאת למחאות המוניות נוספות ברחבי המדינה.

תחילה הוציאו גורמי ממשלה מקומיים צו האוסר על קיום התכנסויות המוניות על מנת למנוע הסלמה נוספת והתלקחות אירועים של ההמון הזועם. עם זאת, צפויים עשרות אלפים לצאת ולהפגין במחאות לא אלימות על מנת להשפיע על שינוי יסודי של חוקי המדינה.

המקרה הקשה התרחש לפני כשבוע, אז נפלה הסטודנטית בת ה-23 לאונס שמזעזע את המדינה מצד שישה בני אדם שנסעו עמה באוטובוס. "היא נפטרה בשלווה, עם משפחתה ונציגי השגרירות ההודית לצידה" אמר ד"ר קווין לו, מנהל בית החולים בו אושפזה. "הרופאים האחיות והצוות משתתפים בצערה של המשפחה". בעקבות מצבה האנוש, היא הוטסה לבית החולים "מאונט אליזבת'" בסינגפור, שם מתה מפצעיה.

אמש, עם היוודע דבר מותה של הצעירה, הודיעה משטרת הודו כי ששת החשודים בביצוע האונס הקבוצתי של הצעירה ההודית יואשמו ברצח. תחילה נעצרו השישה בחשד לביצוע האונס המזעזע באוטובוס בבירה בניו דלהי, אך בעקבות מותה ישונה סעיף האישום נגד החשודים.