הרכבת התחתית בניו יורק: אישה דחפה את אחד הנוסעים אל מותו בטענה כי הוא מוסלמי

תושבת העיר ניו יורק מואשמת ברצח מדרגה שנייה לאחר שבמהלך סוף השבוע דחפה את אחד הנוסעים ברכבת התחתית אל מותו משום שהאמינה כי הוא מוסלמי או הינדי. בזמן מעצרה טענה האישה כי היא שונאת מוסלמים מאז הפיגוע במגדלי התאומים

"דחפתי מוסלמי למסילה". ארכיון (אור גלזר)

תושבת ניו יורק, בת 31, שנעצרה בחשד כי דחפה את אחד הנוסעים ברכבת התחתית בעיר אל מותו בשעת הגעת הרכבת לרציף, תואשם ברצח מדרגה שנייה המייחס לה פשע שנאה על רקע גזעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה, אריקה מנדז, בחרה את הקורבן, סונאדו סן בן ה-46, משום שהאמינה כי הוא מוסלמי או בן הדת הינדית. "מנדז נאשמת כי ביצעה את אחד המעשים שכל נוסע ברכבת התחתית חושש ממנו: דחיפה בפתאומיות לתוך מסלולה של רכבת נוסעת", אמר ריצ'רד בראון, התובע המחוזי בקווינז.

"דחפתי מוסלמי למסילת הרכבת בגלל שאני שונאת מוסלמים ואת בני הדת ההינדית מאז שנת 2001 כשהם הורידו את מגדלי התאומים", הסבירה מנדז את מעשיה לאחר מעצרה. קורבן הרצח, סואנדו סן, נולד בהודו ועל פי עדותו של שותפו לדירה, גדל בתור הינדי.

"מעשה בלתי נסבל בחברה מתורבתת"

"הקורבן נדחף ככל הנראה באלימות מאחורי גבו ולא הייתה לו כל אפשרות להגן על עצמו", סיפר התובע בראון. "מעבר לכך, הערותיה והשקפותיה הגזעניות שהובילו את מנדז לבצע את הרצח לא יכולות להיות נסבלות בחברה מתורבתת", הוסיף בראון.

התובע הכללי טען כי אין כל מידע על עברה הפלילי או הנפשי של הרוצחת והוסיף כי "על בית המשפט יהיה לקבוע האם מנדז יכולה לעמוד למשפט". במידה ומנדז תורשע ברצח מדרגה שנייה, היא צפויה לעונש מרבי של מאסר עולם אך במידה ותורשע ברצח על רקע גזעני בלבד, צפויה מנדז לבלות בכלא בין 15 ל-20 שנה.