באפט: "יושג פיתרון לצוק הפיסקאלי"

המיליארדר האמריקני, מתומכיו של הנשיא אובמה, אופטימי ורגוע בכל הנוגע למשבר החוב האמריקני, וסבור כי יימצא פיתרון של הרגע האחרון לפני צלילתה של ארצות הברית למשבר עמוק. "התמודדנו בעבר עם בעיות הרבה יותר חמורות מזה", אמר בראיון לרדיו BBC. "האומה עשירה ונצליח להתמודד"

באפט. אופטימי (חדשות 2)

אופטימיות בארצות הברית מהמגעים המרתוניים להשגת פתרון מוסכם בסוגיית הצוק הפיסקלי. המיליארדר וורן באפט אומר הלילה כי הוא מאמין כי בעיית החוב האמריקני תיפתר בסופו של דבר, ומבהיר כי הפיתרון קל משחושבים בבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אובמה: "מאמין שנוכל להגיע להסכם"

"535 איש בוושינגטון (מספר הפוליטיקאים) לא יסכלו את רצונם של 312 מיליון אזרחים", אמר באפט בראיון לרדיו BBC. "ארצות הברית עשירה יותר מאי פעם. יש לנו 50 אלף דולר של תמ"ג על כל אזרח, אך במידה מסוימת נתנו הבטחות מעבר ליכולות שלנו והטלנו פחות מסים ממה שצריך. לכן אנחנו מוצאים עצמנו בחוסר האיזון הפיסקאלי הזה".

"כל זה היה מעשה ידי אדם", המשיך באפט. "אנחנו מדינה עשירה, ולכן ניתן לפתור את הסוגיה. נוכל להתגבר על הבעיה הזאת. ארצות הברית התמודדה בעבר עם בעיות הרבה יותר חמורות מזה. אנחנו נפתור את זה".

באפט נמנה עם התומכים הנלהבים בתוכנית אובמה להטיל מסים על עשירים. בעבר אמר מספר פעמים כי מי שיש לו, צריכים לתרום יותר למדינה מאשר זה שיש לו פחות. לפני מספר חודשים אף אמר באפט: "זה לא הגיוני שאני משלם מסים פחות מהמזכירה שלי".