הודו: חשש ממהומות בעקבות מות הנאנסת

אלפי בני אדם פוקדים מאז שעות הבוקר המוקדמות את רחובות ניו דלהי, במחאה על מות הצעירה שנאנסה באכזריות באוטובוס בלב הבירה בשבוע שעבר. עם היוודע דבר מותה יצאו האלפים להפגין נגד מעשי האלימות הקשים נגד נשים ברחבי המדינה, וכוחות הביטחון חוששים ממהומות אלימות

סטודנטים מוחים בניו-דלהי. חשש ממהומות (AP)

חשש כבד בקרב הרשויות בהודו מהתפרצות מהומות אלימות, בעקבות מותה של הצעירה שנפלה קורבן לאונס קבוצתי באוטובוס בבירה ניו דלהי. לפני כשבוע היא הועברה לטיפול בבית חולים בסינגפור - אך שם היא מתה לפנות בוקר מפצעיה. עם היוודע דבר מותה יצאו אלפים לרחובות הבירה בקריאה לשים סוף להתעללות המינית הקשה, המבוצעת על בסיס יומיומי באלפי נשים ברחבי הודו. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו העברנו בשידור ישיר את המתרחש הבוקר בניו דלהי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות הביטחון בהודו חוששים כי בעקבות מותה, הדבר יצית מחאות ענק, וסגרו רחובות מרכזיים בניו דלהי. האירוע הקשה התרחש לפני כשבוע, אז נפלה סטודנטית בת 23 קורבן לאונס קבוצתי מצידם של שישה בני אדם שנסעו עמה באוטובוס. "היא נפטרה בשלווה, עם משפחתה ונציגי השגרירות ההודית לצידה" אמר ד"ר קווין לו, מנהל בית החולים בו אושפזה. "הרופאים האחיות והצוות משתתפים בצערה של המשפחה". בעקבות מצבה האנוש, היא הוטסה לבית החולים "מאונט אליזבת'" בסינגפור, שם מתה מפצעיה.

עם היוודע דבר המעשה האכזרי, זכה המקרה הקשה לסיקור תקשורתי נרחב ברחבי העולם. כתוצאה מכך, פרצו הפגנות סוערות ברחבי ניו-דלהי ובערים אחרות בהודו, כשההמונים הניפו שלטים בגנות מקרי האונס הרבים במדינה. במהלך המחאות, דווחו עוד שני מקרי אונס קשים שבוצעו במדינה, ובהם ילדה בת 10 שהותקפה באכזריות - ונרצחה.

מקרי אונס ותקיפה מינית נפוצים בהודו, ובמיוחד בבירה ניו דלהי. הרשויות מנסות מזה שנים למגר את התופעה הקשה, אך ללא הצלחה יתרה, בין השאר בעקבות הקיבעון החברתי בחברה ההודית שהופך נשים מהמעמדות הנמוכים לקורבן שאין צורך להגן על זכויותיו.