סין: כבד את ההורים, בפקודה!

הפרלמנט הסיני חוקק חוק המאפשר להורים שהילדים שלהם לא מבקרים אותם באופן תדיר - לתבוע אותם. החוק לא מגדיר מהי התדירות הנדרשת לבקר את ההורים, אך במדינה בה עשרות מיליונים גרים אלפי קילומטרים מהבית – אכיפת החוק לא תהיה פשוטה

ייתבעו? סינים מבוגרים. ארכיון (www.huffingtonpost.com)

עשרת הדיברות - הגרסה הסינית: הפרלמנט של המפלגה הקומוניסטית בסין העממית אישר חוק הקובע כי על ילדים לבקר באופן קבוע את הוריהם המבוגרים, אחרת תהיה להורים עילה לתבוע את הילדים שלהם. החוק לא מגדיר מהי התדירות הנדרשת על מנת לעמוד ביעדי החוק, אלא קובע כי יש לערוך ביקורים "תכופים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ערוץ הטלוויזיה הממלכתי של סין אומר כי הורים שירגישו כי ילדיהם מזניחים אותם יוכלו לתבוע אותם בבית המשפט. היוזמה לחוק הגיעה מהורים שמרגישים שהילדים שלהם נטשו אותם בכפרים לטובת עבודה בערים הגדולות.

הפיתוח הכלכלי בסין העממית בשנים האחרונות מביא לשינויים דרמטיים בתפיסה המשפחתית המסורתית במדינה המאוכלסת בעולם: עשרות מיליונים עוזבים את הכפרים לטובת עבודה בערים הגדולות, ובראשן בייג'ינג, שנגחאי וגואנז'ו - שנמצאות לעתים אלפי קילומטרים מהבית. בכפרים נשארים לבדם ההורים המבוגרים, שלרוב עוסקים בחקלאות, ולעתים גם מטפלים בנכדים, בעוד דור הביניים מגיע לכפר לביקור של פעם בשנה, בראש השנה הסיני.

במקביל לשינויים בעקבות הפיתוח הכלכלי, הארכת תוחלת החיים בסין, מ-41 שנים ב-1949 ל-71 שנים היום, הובילה להיווצרות אוכלוסייה מבוגרת במימדים שסין לא ידעה מעולם, ולממשלה אין מספיק אמצעים לדאוג להם, שכן בחברה הסינית נהוג שההורים מטופלים על ידי הילדים בזקנתם ולא על ידי הממשלה. מדיניות "הילד האחד" בסין מקשה גם היא על הטיפול בהורים, שכן הטיפול בשניהם נופל על הילד היחיד, שלעתים מטפל גם בארבעת הסבים והסבתות.