אובמה: "אני אופטימי ומאמין שנוכל להגיע להסכם"

שלושה ימים ל"מצוק הפיסקלי": הנשיא אובמה נפגש עם בכירים מהמפלגה הרפובליקנית בניסיון להגיע להסכמה על קיצוצים בתקציב והעלאת מסים עד ליום שלישי. "אני אופטימי ומאמין שנוכל להגיע להסכם", אמר הנשיא בבית הלבן. מוקדם יותר השבוע קטע הנשיא את חופשתו בהוואי כדי לחזור לוושינגטון לטובת המשא ומתן

הנשיא אובמה אופטימי (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה מקווה לעסקה של הרגע האחרון שתמנע את "המצוק הפיסקלי" - גלישה של ארצות הברית למיתון אם לא תושג הסכמה על מתווה לקיצוץ תקציבי והעלאת מסים עד לבוקר יום שלישי, האחד בינואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הזמן לפעולה מיידית הוא עכשיו", אמר הנשיא לכתבים בבית הלבן. "אני אופטימי, ומאמין שנוכל להגיע להסכם עם ההנהגה הרפובליקנית". על הנשיא להגיע להסכם עם הנציגים הרפובליקנים ששולטים בבית הנבחרים האמריקני, אחרת יפוגו באופן אוטומטי קיצוצי המסים מתקופת הנשיא בוש.

גם הנציגים בקונגרס הבטיחו להמשיך לעבוד כדי למצוא פתרון למשבר כדי לא להגיע לאותו מצוק פיסקלי. נמסר כי הם לא הצליחו להגיע להסכמה עם הנשיא על פרטי ההסכם, אך העיקרון - העלאת מסים לעשירים במידה מסוימת וקיצוץ בתקציב הפדרלי מקובל עליהם.

"יש לנו הרבה דרכים להמשיך קדימה, אנחנו צריכים להחליט באיזה מהן אנו נמשיך לצעוד", אמר מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט הארי ריד. המנהיגים בסנאט, שנמצא בשליטה הדמוקרטית, ינסו לכתוב טיוטה להצעת חוק שתוגש מייד בתחילת השבוע הבא כדי למצוא פיתרון.