"טילים אירנים על מורדים בסוריה"

בכירים אמריקנים חשפו בשיחה עם CNN כי צבא אסד ירה השבוע שני טילים בליסטים קצרי טווח מתוצרת אירן לעבר המורדים במדינה. בצעד ראשון ונדיר, רוסיה הזמינה היום את ראשי המורדים במדינה לביקור רשמי ראשון במוסקווה במה שנראה כעוד צעד בהתפוררות משטר אסד. ביממה האחרונה: 142 בני אדם נהרגו בדמשק

שיגור טיל אירני. ארכיון (רויטרס)

שלטון אסד ממשיך לעשות הכל על מנת לדכא את כוחות המורדים בסוריה: צבא סוריה ירה השבוע לפחות שני טילים בליסטים קצרי טווח מתוצרת אירן, במה שנראה כמאמץ מדויק יותר לפגוע במורדים הסורים - כך חשפו בכירים בצבא האמריקני ל-CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, הטילים בהם השתמש צבא אסד הם מדגם Fateh A-110, בעלי דיוק טוב יותר מדגמי הסקאד ששוגרו לאחרונה. פקידי הצבא האמריקני סירבו להזדהות בשל רגישות המידע, וממשלת אירן לא הגיבה לידיעה.

המורדים בסוריה לא מוותרים (רויטרס)

ראשי המורדים באסד הוזמנו לרוסיה

במקביל, רוסיה הזמינה את ראשי האופוזיציה הסורית לביקור רשמי ראשון במוסקבה, במה שנראה כצעד מהותי ראשון של התנערות מהתמיכה שהעניקה עד כה לרודן בשאר אסד. שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, אמר בצהריים כי "בחינה מציאותית ומפורטת של המצב בתוך סוריה מובילה למסקנה שיש לפתוח בדיאלוג פוליטי עם חברי האופוזיציה" - זאת, לאחר ששליחו למזרח התיכון וסגנו, מיכאיל בוגדנוב, העביר את ההזמנה לראשי המורדים.

זמן קצר לאחר קבלת ההזמנה, הבהירו באופוזיציה הסורית כי לא יקבלו כל ניסיון לחייב אותם לנהל משא-ומתן מול בשאר אסד ונציגי משטרו. "אנו נכונים להידבר עם כל גורם אפשרי פרט אליו", הבהיר דוברם, וואליד אל-בוני. "בשאר אסד ויסודות משטרו נעלמו. כל נציגי העם הסורי יכריעו באשר לעתידם וגורלם".

ביממה האחרונה: 142 בני אדם נהרגו בדמשק

בהפצצת חיל האוויר הסורי על הבירה הסורית וסביבותיה נהרגו מאז אתמול 142 בני אדם, כך מסר ארגון זכויות אדם לסוכנות הידיעות הצרפתית. עוד צוין, כי מאז שהחלה ההתקוממות במדינה קיפחו את חייהם יותר מ-45 אלף בני אדם.

בדיווח נאמר כי בעיר דראיה הסמוכה לדמשק, מתנהלים קרבות עזים זאת עקב ניסיונותיהם של כוחותיו של אסד לכבוש מחדש את האזור.