רוסיה הזמינה את ראשי האופוזיציה בסוריה לביקור רשמי

שינוי דרמטי בעמדת מוסקווה באשר למאבק העקוב מדם במזרח התיכון: שליחו של פוטין לאזור קרא למנהיגי המורדים להגיע לארצו, במה שנראה כהתנערות מבשאר אסד - שזכה, מאז פרצו המהומות בסוריה, לתמיכה רוסית עקבית. ביממה האחרונה: 142 הרוגים בדמשק וסביבותיה

רוסיה הזמינה את ראשי האופוזיציה הסורית לביקור רשמי ראשון במוסקבה, במה שנראה כצעד מהותי ראשון של התנערות מהתמיכה שהעניקה עד כה לרודן בשאר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, אמר בצהריים כי "בחינה מציאותית ומפורטת של המצב בתוך סוריה מובילה למסקנה שיש לפתוח בדיאלוג פוליטי עם חברי האופוזיציה" - זאת, לאחר ששליחו למזרח התיכון וסגנו, מיכאיל בוגדנוב, העביר את ההזמנה לראשי המורדים.

זמן קצר לאחר קבלת ההזמנה, הבהירו באופוזיציה הסורית כי לא יקבלו כל ניסיון לחייב אותם לנהל משא-ומתן מול בשאר אסד ונציגי משטרו. "אנו נכונים להידבר עם כל גורם אפשרי פרט אליו", הבהיר דוברם, וואליד אל-בוני. "בשאר אסד ויסודות משטרו נעלמו. כל נציגי העם הסורי יכריעו באשר לעתידם וגורלם".

ביממה האחרונה: 142 בני אדם נהרגו בדמשק

בהפצצת חיל האוויר הסורי על הבירה הסורית וסביבותיה נהרגו מאז אתמול 142 בני אדם, כך מסר ארגון זכויות אדם לסוכנות הידיעות הצרפתית. עוד צוין, כי מאז שהחלה ההתקוממות במדינה קיפחו את חייהם יותר מ-45 אלף בני אדם.

בדיווח נאמר עוד, כי בעיר דראיה, הסמוכה לדמשק, מתנהלים קרבות עזים זאת עקב ניסיונותיהם של כוחותיו של אסד לכבוש מחדש את האזור.