אלסקה: כלבה עיוורת שאבדה בשלג שבה לביתה אחרי שבוע

בעלי הכלבה לא האמינו למראה עיניהם כששבה אליהם, לאחר שהלכה לאיבוד במהלך סופת שלג שבוע קודם לכן ושרדה בטמפרטורה של מינוס 40 מעלות. "זה נס גדול, מתנה לחג המולד", סיפרו בהתרגשות. היא הוחזרה על ידי וטרינר שזיהה אותה במודעה שהופצה בפייסבוק

כלבה מלאת תושייה. ארכיון (רויטרס)

לאסי שובי הביתה - גרסת אלסקה: כלבה עיוורת בת שמונה הלכה לאיבוד בערבות השלג באלסקה בטמפרטורה של מינוס 40 מעלות, אבל בעזרת תושייה רבה ולאחר שצעדה בקור המקפיא 16 ק"מ במשך שבוע היא הצליחה בדרך נס לחזור לביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לכלבה המעורבת בצבעי חום-לבן היה מזל גדול, כשהגיעה לחצר בית של וטרינר ובעל מזחלות כלבים, שמיד החזיר אותה לבעליה המודאגים - משפחה עם שלושה ילדים מתחת לגיל 10, שאימצה אותה ממקלט של צער בעלי חיים. לפי בעליה, היא הלכה לאיבוד במהלך סערת שלג, ואלה מעולם לא חשבו שייראו אותה שוב.

"זה נס גדול, אין מילים לתאר את מה שקרה", סיפר בדמעות מקנזי גרפנגטר, אב המשפחה. "מעולם לא ציפינו שהיא תשוב כשהיא בריאה ושלמה". הווטרינר ובעל מזחלות הכלבים מארק מיי נתקל בכלבה בזמן שרץ עם כלביו ולא אסף אותה, אך זאת הגיעה לבסוף לביתו בעקבות הריח. "היא רצה איתנו כק"מ וחצי בדרך הביתה לפני שהיא איבדה את הקצב. קיוויתי שמישהו ימצא אותה", אמר.

לאחר שזאת הופיעה בדלת ביתו, הוא הכניס אותה פנימה. "לא היו לה סימנים של קור בכלל. בלי אצבעות קפואות או אוזניים קפואות", הוא תיאר את מצבה וציין כי לכלבה לא היה שבב זיהוי. מיי זיהה את הכלבה בהודעה שבעליה פרסמו בפייסבוק וכך היא הוחזרה לביתה. "אנחנו אסירי תודה - נתנו לנו את מתנת חג המולד הכי מדהימה שיכולנו לבקש".