אירן: בלמנו מתקפת סייבר נוספת

בכיר אירני טוען כי התגלה וירוס חדש שתקף מחשבים באזור תעשייתי בדרום אירן, במסגרת המלחמה האלקטרונית שנועדה לחבל בתכנית הגרעין. "מומחי המחשבים שלנו הצליחו לבלום את המתקפה", הכריז

שוב, מתקפת מחשבים באירן ? (חדשות 2)

אירן שוב מדווחת על התקפה קיברנטית שנועדה לחבל במתקני הגרעין שלה. "וירוס אינטרנטי תוקף מחשבים באזור תעשייתי, במסגרת המלחמה האלקטרונית שנועדה לחבל בתכנית הגרעין של המדינה", כך אומר לסוכנות הידיעות רויטרס עלי אכבר אחוואן, ראש התעשיינים בחבל הורמוזגאן בדרום אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת הבכיר האירני, אנשיו בלמו את המתקפה שפגעה במחשבים במהלך החודשים האחרונים. "האויבים שלנו מתקיפים כל הזמן את הגופים התעשייתיים האירנים בעזרת רשת האינטרנט כדי ליצור הפרעות", אמר אחוואן שטען כי מאז מתקפת וירוס התולעת Stuxnet, שפגעה במחשבי פרוייקט הגרעין האירני ב-2010, אירן הגבירה את האבטחה על מערכות המחשבים שלה.

"הוירוס הזה הצליח לחדור למערכי הייצור בחבל הורמוזגאן, אבל נבלם בזכות מאמצים שנעשים מסביב השעון, בשיתוף פעולה של מומי מחשבים והאקרים מקומיים", אמר ראש ארגון התעשיינים. לטענתו, הווירוס הצליח לפגוע במחשבים של ספקי האנרגיה לחבל הורמוזגאן ואפילו לחבלים השכנים בדרום המדינה.

באפריל האחרון הרשויות בטהרן טענו שווירוס מחשבים חדש נמצא במערכת השליטה של תעשיית שינוע הנפט האירני באי חארג', אבל למרות המתקפה המשיכו המסופים של העברת הנפט לתפקד - רק לאט יותר.