ברכת המלכה החגיגית - בתלת מימד

ברוח הקדמה והטכנולוגיה, גם בית המלוכה לא נותר מאחור: המלכה אליזבת תברך, כמדי שנה, את תושבי הממלכה לרגל חג המולד - רק שהשנה תשודר הברכה בתלת מימד. בהקלטה לא יהיה אזכור לפרשת האחות שטיפלה בקייט וגם לא לחיסול המחבל ע"י נכדה הארי - אך כן להישגים של המשלחת האולימפית בקיץ האחרון

מלכת בריטניה, המלכה אליזבת' השנייה, הקליטה את הברכה שלה לנתינים לכבוד חג המולד והתרכזה בהישגים הספורטיביים האחרונים של נתיניה. "זה היה קיץ משובח של ספורט שסיפק לנו ריגושים ודרמות", היא אמרה, בסרטון שצולם לראשונה בתולדות בקינגהאם בתלת מימד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח ברשת BBC, הקלטת הברכה המלכותית עמדה ביממה האחרונה בספק, בשל מצבה הבריאותי של המלכה. אמש היא לא הגיעה לכנסייה לשמוע את המיסה שלפני החג "בגלל צינון קל", אבל הצילומים נערכו בסופו של דבר כמתוכנן והברכה תשודר על פי התכנון מחר.

בברכת המלכה אין התייחסות לפרשת המתיחה והאחות המתאבדת וגם לא לנסיך הארי, או כפי שמכנים אותו אחיו לנשק באפגניסטן - "הארי הגדול". היא מתרכזת בכותרות מהקיץ האחרון ואומרת: "לונדון אירחה אולימפיאדת קיץ למופת, כולנו ראינו הישגים ואומץ לב במהלך המשחקים האולימפיים ומשחקי הנכים".