ארגון זכויות אדם בינלאומי מגנה את הירי מעזה

דוח חדש של ארגון זכויות האדם Human Rights Watch מגנה, באופן נדיר, את פעולות הפלסטינים במבצע "עמוד ענן". הארגון החליט לאמץ את נתוני משרד הביטחון בעניין וציין כי "אין שום הצדקה חוקית לשיגור רקטות לאזורים מאוכלסים"

ארגון זכויות אדם מגנה את הירי מעזה (רויטרס)

ארגון זכויות האדם Human Rights Watch קובע בדוח חדש כי קבוצות החמושים, בהן הזרוע הצבאית של חמאס, ברצועת עזה הפרו את חוקי המלחמה הבינלאומיים במבצע "עמוד ענן" בחודש שעבר, כששיגרו מאות טילים לריכוזי אוכלוסיה אזרחית בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארגון, שלפחות בישראל נחשב לכזה שבדרך כלל מצדד בפלסטינים, החליטו לאמץ את הנתונים שפרסם משרד הביטחון, ולפיו לפחות 1,500 טילים נורו לכיוונה של ישראל בין 14 ל-21 בנובמבר, מהם 800 פגעו בשטחי המדינה.

שרה לי וויטסון, העומדת בראש הארגון, אמרה עם פרסום הדוח כי "קבוצות חמושים פלסטיניות הבהירו בהכרזות שלהם שהפגיעה באזרחים היא מטרתם" והוסיפה, "אין שום הצדקה חוקית לשיגור רקטות לאזורים מאוכלסים". וויטסון הבהירה עוד בדוח, כי האחראים לשיגורי הטילים לעבר אוכלוסייה אזרחית "צריכים לבוא על עונשם".

על פי הדוח, תחת החוק ההומניטרי הבינלאומי או דיני המלחמה, אזרחים או מבנים שמשמשים אזרחים לא צריכים להוות מטרות למתקפות מכוונות או למתקפות שלא מבחינות בין מטרות צבאיות למטרות אזרחיות. כל מי שמפר בכוונה או בשגגה את החוק, מבצע פשע מלחמה.

הארגון ערך במהלך החודש האחרון ראיונות עם תושבים, עדי ראייה, קרובי משפחה ורופאים של נפגעי המתקפות מרצועת עזה, כשבמקביל נערכו פגישות ושיחות עם גורמים במשרד הביטחון, ארגוני סיוע והצלה.